3 fazlı asenkron motorun faz akımları ?

toroid içine aldığı akımların vektörel toplamına bakar. yükün dengeli ya da dengesiz olmasıyla ilgilenmez.
Peki kocaman ustam nasıl farklı faz akımlarının vektörel toplamı sıfır oluyor.

Screenshot_20230325-222906_OneDrive.jpg
Screenshot_20230325-223148_OneDrive.jpg

Ekli dosyalar

• QGH67087-02.pdf
    2.6 MB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Paylaştığınız dokümandan ne anlamamız gerekiyor üstadım? Benim anladığım adam akıllı montaj yap kurallara uy yoksa zırt pırt atar durur diyor. Sizin problemde bence montaj hatasından kaynaklı.

Bu proje,nötr kullanılmayan 400 amper çıkışlı bir beslemeye ait.Aynı devrenin 630 ve 800 amperlikleride var.Ve,20 -40 amper civarında akım farklılıkları var. Tesisatlar,sorunsuz olarak çalışmaktadır

Ekli dosyalar

• BRETON KAÇAK AKIM.jpg
    BRETON KAÇAK AKIM.jpg
    184.1 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
çok kabaca giren akım tartılır eğer çıkan akıma eşitse vektorel toplam sıfır olur. skaler büyüklükler gibi toplama yapılmaz.
Zaten bende vektörel toplamdan bahsediyorum . Aritmetik toplam düşündüğümü kastetmeniz kusura bakmayın ama çok büyük bir kabalık. İsteyen istediğine inansin. Ramazan mübarek gün kimseyle polemiğe girecek halim de enerjim de yok .

Amacımız polemiğe girmek değil üstadım. Sadece yanılgıdasınız ve bunu belirtmeye çalışıyoruz yoksa isteyen istediğine inansın. 3 kişi sizi ikna edemiyorsak biz yanılıyoruz demektir:)

aklım erdiğince izah etmeye çalışacaktım gerek kalmamış. neyse, sağlık olsun.

Orijinal sargılı motorlarda bile bu farklılık
( her güç için ) mutlaka vardır.Teorik sebe-
bini maalesef bilmiyorum.Bu gözlem,yak-
laşık 4000 adet motor içindir.
teoride 2 faza kalınca dönmemesi lazım ama 2 faza kaldığında bile dönüyorlar, kul yapımı çünkü ideal anca rüyalarda

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri