3 Fazlı frensiz asenkron motorun sürekli ileri geri çalıştırılması

iki saniyede bir dönüş yönü değişen motor dur-kalklı çalışmanın üç katından daha fazla ısı meydana getirir. motor yüke göre doğru güçte seçilmiş olsa bile termik role bu stresi kaldıramayabilir.

Doğru endişe.Mümkünse,PTC ter-
mistör veya satıh termostat takviyesi yapmakta yarar var.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu işlemde motor gücü çok küçük olduğu için,en fazla harici bir fan ile soğutmaya takviye yapın. Fazlada kafaya takmaya gerek yok. Hurdacidan bile çok ucuza böyle bir motor alabilirsiniz.

Kılavuz Açma Makinesi bu mecburen dönüş hareketi olması gerekli.
İleri geri derken motorun sağa sola dönüşünü ifade etmek istedim .
Bu yine'de mekanik olarak sağlanabilir. direkt mekanik olmasına da gerek yok. Bir ayak pedalı ile elektromekanik sistem yapılabilir klavuz çekmek için.

konu bağlamındaki iş'e çalışma tipi uygun bi motor seçilmediğini biliyoruz fakat uygun güçte bi motor seçilip seçilmediğini bilmiyoruz. her bir (güç) seçim için farklı çalışma şartları oluşacağı için bi yorum yapamıyorum. sıcaklığı ölçmeden elli derecenin üstünde demekte çok bi şey ifade etmiyor. yani motorun genel anlamda küçük güçlü olması sorun yaratmayacağı anlamına gelmemeli.

Kılavuz Açma Makinesi bu mecburen dönüş hareketi olması gerekli.
İleri geri derken motorun sağa sola dönüşünü ifade etmek istedim .
Kılavuz kaç devirle dönüyor?
Kılavuz çapı işlenen malzemeye göre kesme hızı seçilmeli.
Yüksek ise düşürmek gerekir.

Bu yine'de mekanik olarak sağlanabilir. direkt mekanik olmasına da gerek yok. Bir ayak pedalı ile elektromekanik sistem yapılabilir klavuz çekmek için.
piston hareketini dişli ve kramiel mil ile rotary harekete çevirilebilir üstüne düşünmek lazım
konu bağlamındaki iş'e çalışma tipi uygun bi motor seçilmediğini biliyoruz fakat uygun güçte bi motor seçilip seçilmediğini bilmiyoruz. her bir (güç) seçim için farklı çalışma şartları oluşacağı için bi yorum yapamıyorum. sıcaklığı ölçmeden elli derecenin üstünde demekte çok bi şey ifade etmiyor. yani motorun genel anlamda küçük güçlü olması sorun yaratmayacağı anlamına gelmemeli.
Yani şöyl ifade edeyim 3 mm kılavuz açıyor 3 milim derinlikteki metale küçük şarjlı matkap bile açar o kılavuzu
Bu işlemde motor gücü çok küçük olduğu için,en fazla harici bir fan ile soğutmaya takviye yapın. Fazlada kafaya takmaya gerek yok. Hurdacidan bile çok ucuza böyle bir motor alabilirsiniz.
Haklısınız fan takıldı bile
Kılavuz kaç devirle dönüyor?
Kılavuz çapı işlenen malzemeye göre kesme hızı seçilmeli.
Yüksek ise düşürmek gerekir.
Tek tip malzemeye kılavuz açıyor 900 devir dönüyor makinacı yeterli dedi devir ayarı yapamıyorum sürücü takmam gerekiyor zira devir ayarı isteselerdi ısınma problemim de olmazdı çünkü sürücü ile bu sorunu aşardım diye düşünüyorum

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri