200 kw jenarator kaç MW trafoyu doyurabilir

Tabbi ki MW dan bahsedilebilir.
0,200MW...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
:D haha amma muhabbet dönmüş olay şu abilerim,

şimdi elektrik gitti biz og trafonun ag tarafını ag ana baraya bağlayan şalterini açıp ilgili barayı jenaratörle besliyoruz, benim burada merak ettiğim olurda bi şekilde şalteri açmazsak bu jenaratör trafolardan dolayı direk aşırı yükten dolayı enerjisini zaten keser mi yani direkteki(muhtemel og kesintisi dolaylı direkte vs yapılan çaışma) adamı çarpma ihtimalimiz var mı merak ettiğim buydu.

şimdi elektrik gitti biz og trafonun ag tarafını ag ana baraya bağlayan şalterini açıp ilgili barayı jenaratörle besliyoruz, benim burada merak ettiğim olurda bi şekilde şalteri açmazsak bu jenaratör trafolardan dolayı direk aşırı yükten dolayı enerjisini zaten keser mi yani direkteki adamı çarpma ihtimalimiz var mı merak ettiğim buydu.

ben niyet okuyarak şifreyi çözdüm de arkadaşlar plan proje istiyor :)

:D haha amma muhabbet dönmüş olay şu abilerim,

şimdi elektrik gitti biz og trafonun ag tarafını ag ana baraya bağlayan şalterini açıp ilgili barayı jenaratörle besliyoruz, benim burada merak ettiğim olurda bi şekilde şalteri açmazsak bu jenaratör trafolardan dolayı direk aşırı yükten dolayı enerjisini zaten keser mi yani direkteki(muhtemel og kesintisi dolaylı direkte vs yapılan çaışma) adamı çarpma ihtimalimiz var mı merak ettiğim buydu.
hiç yanan motorun kokusunu duydun mu? hani alternatör de olur. hadi şerefliler sağlam filan yapmış olsunlar. yatak saran bir dizelin sesi filan, kokusu, hele birde blok dağıtırsa etrafta bulacağın biyel kolları filan. dumanı yanık yağla karışık çiğ mazot kokusunu. çok şey yaşayıp görmek, bazen çok güzel olmuyor.

açıkçası ne olur bilmiyorum fakat emniyet devresini geri besleme yapalabilir üzerine kurgularım. zaten gördüğüm hazır sistemlerde trafo TMŞ'si düşük gerilim bobini tarafından açılır. açıldı kontağı ve Şebeke gerilimi transfer şalterinde değerlendirildikten sonra jenerator servis edilir veya edilmez.

hiç yanan motorun kokusunu duydun mu? hani alternatör de olur. hadi şerefliler sağlam filan yapmış olsunlar. yatak saran bir dizelin sesi filan, kokusu, hele birde blok dağıtırsa etrafta bulacağın biyel kolları filan. dumanı yanık yağla karışık çiğ mazot kokusunu. çok şey yaşayıp görmek, bazen çok güzel olmuyor.
Yanma durumu olmaz abi avr ile suruyor jenarator alternatoru denetimli yani kesiyor enerjiyi belli yukte sadece 2 mw lik boş trafoyu doyurmaya gucu yeter mi onu merak ettim
açıkçası ne olur bilmiyorum fakat emniyet devresini geri besleme yapalabilir üzerine kurgularım. zaten gördüğüm hazır sistemlerde trafo TMŞ'si düşük gerilim bobini tarafından açılır. açıldı kontağı ve şebeke gerilimi transfer şalterinde değerlendirildikten sonra jenerator servis edilir veya edilmez.
abi askerlikte görev yaparken transfer panosunda şalterler çelik halatla mekanik olarak kilitliydi, yani birini kurduğunda öbürünü attırmak zorunda kalıyordu sistem

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri