200 kw jenarator kaç MW trafoyu doyurabilir

Yanma durumu olmaz abi avr ile suruyor jenarator alternatoru denetimli yani kesiyor enerjiyi belli yukte sadece 2 mw lik boş trafoyu doyurmaya gucu yeter mi onu merak ettim
beslemeye her türlü besler, ondan korkma, yani gücü yettiği kadar. trafoyu beslemek sorun değil, sorun trafodan beslenenler tüketim sınırları ile ilgili

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
beslemeye her türlü besler, ondan korkma, yani gücü yettiği kadar. trafoyu beslemek sorun değil, sorun trafodan beslenenler tüketim sınırları ile ilgili
:D abi adam kesiciden açtı direğe çıktı direkten sonra bizim tesis var ben bu durum için kendimi rahatlatmak maksatlı konuyu açtım

:D haha amma muhabbet dönmüş olay şu abilerim,

şimdi elektrik gitti biz og trafonun ag tarafını ag ana baraya bağlayan şalterini açıp ilgili barayı jenaratörle besliyoruz, benim burada merak ettiğim olurda bi şekilde şalteri açmazsak bu jenaratör trafolardan dolayı direk aşırı yükten dolayı enerjisini zaten keser mi yani direkteki(muhtemel og kesintisi dolaylı direkte vs yapılan çaışma) adamı çarpma ihtimalimiz var mı merak ettiğim buydu.

Evet çok riskli bir durum her yıl bir sürü teknik eleman buna benzer durumlarda iş kazası geçiriyor. Trafo yüksüz ise jeneratör besler trafoyu ve açma da yapmaz, bu aynı zamanda yüksek gerilim tarafının da ters beslenmesi demektir.Dolayisiyla ters beslenen hatta farklı trafolarda olacağı için ve sizin trafonuz muhtemelen bu yükü alamayacak ve sekonder korumalar açacaktır, fakat bu açma iş kazası olmayacağı anlamına da gelmez tâbi.

abi askerlikte görev yaparken transfer panosunda şalterler çelik halatla mekanik olarak kilitliydi, yani birini kurduğunda öbürünü attırmak zorunda kalıyordu sistem

transfer şalterinde olması gereken o zaten fakat trafo şalterine dikkatini çekmek isterim. sonuçta Şebeke geldimi diye de bi kontrol kurgusu olmalı.

Evet çok riskli bir durum her yıl bir sürü teknik eleman buna benzer durumlarda iş kazası geçiriyor. Trafo yüksüz ise jeneratör besler trafoyu ve açma da yapmaz, bu aynı zamanda yüksek gerilim tarafının da ters beslenmesi demektir.Dolayisiyla ters beslenen hatta farklı trafolarda olacağı için ve sizin trafonuz muhtemelen bu yükü alamayacak ve sekonder korumalar açacaktır, fakat bu açma iş kazası olmayacağı anlamına da gelmez tâbi.
allahtan öbür trafoları ayırmıyoruz(kendi og paralelimizde ki tesis trafoları) ordan biraz kurtarıyoruz

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri