Vestel Klima Arıza

merhaba, vestel bioplus klimalara kodları kumandadan nasıl gireceğiz? Resimle veya anlaşılır bi anlatımla yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
klima arıza kodları bölümünde ayrıntılı olarak yazılmıştı bu sorunun cözümü ama kısaca pilleri çıkartın + ve -- tuşlarına basarak pillerini takın ve kodları girin
sevgiler
saygılar
hakan

ben de ise 9 btu var sadece pavır lambası yanıp sönuyor ve calışmıyor acaba bılgısı olan arkadas vamı

arkadaşlar bi vestel klimanın iç ünitenin basınç yani 1/4 borunun içine sibop koymuşlar bunun sebebini bilen varmı bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim teşekkürler

arkadaşlar bi vestel klimanın iç ünitenin basınç yani 1/4 borunun içine sibop koymuşlar bunun sebebini bilen varmı bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim teşekkürler

o sibobun montaj esnasında sokülmesi gerekmektedir. üretimde iç üniteye azot basabilmek için konulmuştur o sibop sökmezseniz ısıtma yaptıramazsınız cihaza...

kumandadan kodları girmen lazım ozaman çalışır arızası yokk

teknik 22 kardeşim kodlrın listesini buldum fakat ben bu işlemi en son 7 sene önce yaptım aklım da kaldığınca tarif edicem sana yanlız 18000 btu klimalar icin 8 tane ayrı kod var bunlardan hangisi olduğunu kodlayarak bulucaksın ok.işlem şöyle kumandanın pillerini söküp derece artırma azaltma tuşlarına aynı anda basıp pilleri tekrar takıcaksınız.kumandada butün haneler `00`sıfır olucak.sonra derece,fan,tımer on,tımer off tuşlarına basıp rakamları giriceksin.ilk başta sıfırla başlayan 6 adet sonrada 1 le başlayan 6 adet rakam giriceksin.ilk 6 rakamdan sonra set düğmesine basıp ikinci 6 rakamı giriceksin toplam 12 tane rakam girildikten sonra on/off tuşuna basıp ding dring sesi duyucaksın dularsan oluştur.pilleri cıkarıp tekrar takıcaksın ve calıştıracaksın.dediğim gibi cok karışık.
-084417-1A021D
-094417-1A021D
-097417-1A00FB
-086115-1d0384 bu kodları ayrı ayrı deneyin bitanesi olucaktır kolaygelsin

kumandayla bu kot girme işini bir türlü yapamadım yapayım derken E7hatası verdi klima kumandadan sıfırlıyorum ama vermiş olduğunuz kotları giremiyorum ayrıntılı olarak ve açıklamalı olarak anlatırsanız çok sevinirim cxp-18 klima biyoplas kendi kendine açılıp kapanıyor ısıtma modundeyken auto moduna geçiyor ve kapanıyordu şimdi hiç çalışmıyor çünkü E7 hatası aldım kotları tekrar giremedim .saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:
teknik 22 kardeşim kodlrın listesini buldum fakat ben bu işlemi en son 7 sene önce yaptım aklım da kaldığınca tarif edicem sana yanlız 18000 btu klimalar icin 8 tane ayrı kod var bunlardan hangisi olduğunu kodlayarak bulucaksın ok.işlem şöyle kumandanın pillerini söküp derece artırma azaltma tuşlarına aynı anda basıp pilleri tekrar takıcaksınız.kumandada butün haneler `00`sıfır olucak.sonra derece,fan,tımer on,tımer off tuşlarına basıp rakamları giriceksin.ilk başta sıfırla başlayan 6 adet sonrada 1 le başlayan 6 adet rakam giriceksin.ilk 6 rakamdan sonra set düğmesine basıp ikinci 6 rakamı giriceksin toplam 12 tane rakam girildikten sonra on/off tuşuna basıp ding dring sesi duyucaksın dularsan oluştur.pilleri cıkarıp tekrar takıcaksın ve calıştıracaksın.dediğim gibi cok karışık.
-084417-1A021D
-094417-1A021D
-097417-1A00FB
-086115-1d0384 bu kodları ayrı ayrı deneyin bitanesi olucaktır kolaygelsin

kumandayla bu kot girme işini bir türlü yapamadım yapayım derken E7hatası verdi klima kumandadan sıfırlıyorum ama vermiş olduğunuz kotları giremiyorum ayrıntılı olarak ve açıklamalı olarak anlatırsanız çok sevinirim cxp-18 klima biyoplas kendi kendine açılıp kapanıyor ısıtma modundeyken auto moduna geçiyor ve kapanıyordu şimdi hiç çalışmıyor çünkü E7 hatası aldım kotları tekrar giremedim .saygılarımla

Klimanızın açılıp kapanması test butonunun kısa devre olmasından kaynaklanıyor test butonunu değiştirin açılıp kapanma sona erecektir .

Test konumu ise yukarıdaki talimatı dikkatlice uygulayın. eklediğim linki açın kullanma kılavuzunu okuyun

(0A5417-12024E) 18 000 Bth içindir bir tek bu kodu uygulayın.

Vestel -Regal Seg Kullanma kılavuzu aşağıdadır:

http://www.regal-tr.com/VestelResources/PRODUCT/_KULLANMAKLAVUZUDOSYALARI/Regal/52015382.pdf

linki tıklayın

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,224
Kullanıcılar
450,016
Son üye
ahmedsayin

Yeni konular

Geri