Vestel Klima Arıza

teknik22

Üye
ustalarım iyi akşamlar benim problemim bu gün bir vestel 18 binlik bi klima arızasına gittim iç ünitenin tüm ışıkları yanıp sönüyodu bir türlü klimayı devreye alamadım resetledim gene olmadı sorun kumandadamı bilemiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1-İç ünite batarya sensörünü kontrol et (Oda sıcaklığı 24C de 5 ya da 10 Kohm olmalı, tam olarak modeli bilmediğim için)
2-İç ünite oda sıcaklığı sensörünü kontrol et (Oda sıcaklığı 24C de 5 ya da 10 Kohm olmalı, tam olarak modeli bilmediğim için)
3- Değerler doğru ise klimanı çalıştırmayı dene. Hemen mi ışıklar yanıp sönüyor yoksa bir müddet sonra mı?
4- Eğer hemen yanıyor ise ve sensörlerin tamam ise kartın üzerinde bulunan kablo soketlerini kontrol et.
5- O nokta da tamam ise dış ünite de bulunan (İnverter değil ise) batarya sensörünü de kontrol et.
6- Eğer hemen yanmıyor, kompresör devreye girdikten bir müddet sonra yanıyor ise, kompresör kalkışında problem var mı kontrol et.
7- Kalkış problemsiz ise likit hattı (İnce boru) buzlanma ya da karlanma yapıyor mu kontrol et.
8- Buz ya da kar yapıyor ise gazını tamamla.
9- Eğer bunların hepsinde başarısız isen servisi çağır, elektronik kartını kontrol etsinler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
vestel klimaların hastalığı eeproom arızası biraz zor bir arıza vestel yetkili servisten klima nın modeline göre bazı kodlar var bu kodları bulup kumandadan tekrar programlaman gerekiyor biraz karışık bir işlem onu yapmadanda arızayı cözmen imkansız.bana modelini yazarsan yardımcı olabilirim.gazla şunla bunla hic uğraşma.bunlar cözüm değildir. samsung klimalarla kodları aynıdır oradan cözmeye calışırız.iyi akşamlar

erkin ustam klima 18 binlik biyoplas yardım edresen sevinirim...

teknik 22 kardeşim kodlrın listesini buldum fakat ben bu işlemi en son 7 sene önce yaptım aklım da kaldığınca tarif edicem sana yanlız 18000 btu klimalar icin 8 tane ayrı kod var bunlardan hangisi olduğunu kodlayarak bulucaksın ok.işlem şöyle kumandanın pillerini söküp derece artırma azaltma tuşlarına aynı anda basıp pilleri tekrar takıcaksınız.kumandada butün haneler `00`sıfır olucak.sonra derece,fan,tımer on,tımer off tuşlarına basıp rakamları giriceksin.ilk başta sıfırla başlayan 6 adet sonrada 1 le başlayan 6 adet rakam giriceksin.ilk 6 rakamdan sonra set düğmesine basıp ikinci 6 rakamı giriceksin toplam 12 tane rakam girildikten sonra on/off tuşuna basıp ding dring sesi duyucaksın dularsan oluştur.pilleri cıkarıp tekrar takıcaksın ve calıştıracaksın.dediğim gibi cok karışık.
-084417-1A021D
-094417-1A021D
-097417-1A00FB
-086115-1d0384 bu kodları ayrı ayrı deneyin bitanesi olucaktır kolaygelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
eyvalah erkin ustam çok saolasın ellerine sağlıkk.....
sonuçtan seni haberdar edeceğimm...

haberini bekliyorum kardeş inşallah halledersin yardımcı olabildiysek ne mutlu bize kolaygelsin

kodla felan uğraşmana gerek yok kartın yenisi 35-40 çivarında serviteki arkadaşların dahi kodları yapamadığı oluyor.kod girerek arızayı çözdüğünüz takdirde aynı arızayı tekrarlama olasılığı çok yüksek bence direk kartı değiştirin

erkin taşkın kardeşim senden ricam 12000 btuluk klimalar için olan kodları verebilmem mümkünmü ? şimdiden teşekkür ederim. anlatımın çok başarılı. :)

vestel klimalarda 4 ışık birden yanıp sönme durumunda kumanda yardımı ile kod girilir.
kumandayı kodlama moduna almak pilleri çıkartıp derece ayar tuşlarına(artı ve eksi)aynı anda basarak pilleri tekrar takınız.
ayrıca sıkça görülen kendi kendine açılıp kapanma durumunda elektronik kart üzerindeki start sivici değiştirilmelidir ve c 25 kodlu mercimek kondansatör iptal edilmelidir

dx9 045405-1a00ea dx12 045405-1a00fb dx18 0a5417-12024e dx24 0a5617-120340 alk9-rlk9 055405-1a00ea alk12 055405-1a00fb alk18 0b5417-12024e alk24 0b5617-120340 kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri