Sigorta ve kaçak akım rölesi değişimi yapılırken cihazlar yandı

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yani ? Dört kutuplu mu
4P = 4 Kutup
Evet serkan beyin açıklamaları doğrudur. Yaşadığınız sıkıntının nedeni nötr irtibatsızlığı neticesi dengesiz yüklenmeden zahiri nötr noktası oluşması ve sonucu olarak cihazlar'a(Farklı fazlara bağlı olduklarından) farklı gerilimler düşmesi olayıdır.

4P = 4 Kutup
Evet serkan beyin açıklamaları doğrudur. Yaşadığınız sıkıntının nedeni nötr irtibatsızlığı neticesi dengesiz yüklenme zahiri nötr noktası oluşması ve sonucu olarak cihazlar'a(Farklı fazlara bağlı olduklarından) farklı gerilimler düşmesi olayıdır.

Nötr gevşekliği sigorta değişimi yapılırken mi yoksa değişmeden önce mi olmuştur

Bunu bilmek mümkün mü

Nötr gevşekliği sigorta değişimi yapılırken mi yoksa değişmeden önce mi olmuştur

Bunu bilmek mümkün mü

Baştan kaçak akımda sigortada atıyor dediniz bu faz-toprak arızası anlamına gelir. Daha sonra yaşanan ise nötr iletkeninin irtibatsızlığı sonucu gelişen bir olay.
Nötr baştan bağlı olmasaydı temassızlık baştan mevcut olsaydı cihazlarınız baştan hasar görürdü.
Baştan Ne oldu da sigorta da kaçak akım röleside aynı anda attı ?
Faz-toprak arızası neydi?

Son düzenleme:
Baştan kaçak akımda sigortada atıyor dediniz bu faz-toprak arızası anlamına gelir. Daha sonra yaşanan ise nötr iletkeninin irtibatsızlığı sonucu gelişen bir olay.
Nötr baştan bağlı olmasaydı temassızlık baştan mevcut olsaydı cihazlarınız
Nötr baştan bağlı olmasaydı temassızlık baştan mevcut olsaydı cihazlarınız baştan hasar görürdü.

Hocam söyediklerinizde haklısınız
beni bağışlayın son yazdığınız soruyu anlamadım

Yani ne olduğunu bilmiyoruz ki
Sigorta ve kaçak akım rölesi atıyordu

Yani ne olduğunu bilmiyoruz ki
Sigorta ve kaçak akım rölesi atıyordu

Ne yaptınız hangi alıcıyı devreye aldınızda bu arıza birden oluştu onu soruyorum ? şuanda enerjiniz olduğuna göre tesisat sağlam, sıkıntı ya bir alıcıdan yada sigorta kutunuzdan kaynaklanıyordu !

Alıcı derken de neyi kastettiniz bilemiyorum ama 127 ekran tv geldikten sonra bu sorun başladı

Tv yandı ve şu an için herhangi bir sorun yok tvnin takılı olduğu prizi kontrol edip düzeltmişti elektrikçi

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri