3 pinli şerit LED

Merhabalar avize için 3renkli şerit LED aldım ledlere lehim yapıcam ama hangisi bağlantısı nasıl olmalı bilmiyorum hangisi artı hangisi eksi bu şekilde bağladım trafo cızırtı yaptı ledler yanmıyor

Ekli dosyalar

• IMG_20240426_194530.jpg
    IMG_20240426_194530.jpg
    140.6 KB · Görüntüleme: 20
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Driver dan çıkan uçlardan artı olanı öncelikle belirleyin onun akabinde resme göre LED de ki en sag pin artı işareti olan a baglamtısını yapın diyerleri zaten eksi başladığınızfa çalışır eğerki artıyı doğru bulduysanız

güzel insan o sürücünün (driver) o led bara uygun olduğunu biliyor musunuz? led barlar genelde 12 volt ile çalışır.

Ustam avize ledi elektrikçi verdi ikisinide uygun diye
Driver dan çıkan uçlardan artı olanı öncelikle belirleyin onun akabinde resme göre LED de ki en sag pin artı işareti olan a baglamtısını yapın diyerleri zaten eksi başladığınızfa çalışır eğerki artıyı doğru bulduysanız
Ustam en solda artı yazıyodu fazı ona bağladım diğer ikisini rastgele bağladım fazı ortayamı bağlamam gerekiyo acaba

Ustam avize ledi elektrikçi verdi ikisinide uygun diye
üç renk dediğin RGB ledtir ve onun sürücüsü farklıdır. o led bar üç renk olmayabilir. çünkü RGB de dört pin olur. sürücüsü de farklıdır. ve uzaktan kumandalıdır. böyle bir ürün aldığınızda ilk önce dükkanda test ettirip sonra satın alınız.

Merhabalar avize için 3renkli şerit LED aldım ledlere lehim yapıcam ama hangisi bağlantısı nasıl olmalı bilmiyorum hangisi artı hangisi eksi bu şekilde bağladım trafo cızırtı yaptı ledler yanmıyor

FOTO ŞEMA.png

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri