Yangın Pompası ve Kaçak Akım Rölesi

Türkiye'de herkes xxxxx kurtarmaya bakıyor.
Bu kınanacak bir durum değil bence . Ama bunun yolu kitabına uydurmak değil kitaba uymak olmalı .

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
haklı olabilirsin ozaman adem bey haksız yangın korumalar çalışak binann tüm elektriği kesilecek ... doğrumudur?
,
benim örnek olarak gösterdiğim yönetmeliklere bakma zahmeti gösterseydiniz kimlerin yazdığını görürdünüz.Size bazı konularda katılıyorum.Türkiye'de herkes xxxxx kurtarmaya bakıyor. Siz yangın eğitimini neden verdiniz. Ben açıklayayım. Şirket sizin ise olası bir yangın durumunda kendinizi kurtarmak için değilse eğitimci iseniz patronları kurtarmak için verdiniz. Maalesef Türkiye'de yönetmelik parası gücü olana göre değiştiriliyor.
Bina girişindeki toroid meselesine gelirsek yangın pompaları ana şalter önünden , direk trafo çıkışından alır. Toroid den dolayı şalter kapatırsa pompa çalışmaya devam eder. Yine sizin kabul etmediğiniz yönetmelik derki yangın pompası ana şalteri seçerken pompa akımının %600 katına 2 dk, %300 katına 10 dk dayanabilecek bir şalter seçmelisin der. Kablolarda FE 180 olacak buda ayrı bir ayrıntı bunuda belirteyim.
ben dedim yangından anlamam sadece kulak misafiri oldum kimlerin yazdığını çok iyi biliyorum .
mesele size bir saçmalık anlatayım kafası çalışanlara
1-yangına dayanacak tüpler 6 kg olacaktır ve standart 12 saniye dayanacaktır . 50 kg tüp 100 kg tüp ne işre yarayacaksa
yönetmrlikte sadece kuru kimyevi toz köpük ve karbondioksit var. 1993 yılında yasaklanan halon gazlı söndürücülerin yerine 90 lı yılların sonrana doğru halan alternafi gazlar (halokarbon) tse ce serbest bırakılmıştır . yöbnetmeliği hazırlayanlar maalesef bu değişiklikten haberlei olmadıüğı için halon yasak deye halokarbonu listeye eklemmişler . bu nedenle günümüzde bu bilgi kirliliği konuya yeterince vakıf olmayan iş güvenliğ uzmanlarınca yanlış uygulanmaktadır .
2 diyorki yönetmelik taban alanı 5000 metre kare den buyuk olursa hidrant konur 4800 metre kare ise yangın dolabı yeterlidir bu metraj hem petrol hem tekstil hemgıda hemde metal sanayi aynı potada

sonra şehir itfayesi yönetmeliğe uyuyormu adam gelip bişi istedimi adama sıkıyorsa yönetmelik deyin
3 diyorki senin yangın pompanı kaldıracak jeneratörün varsa sana 2 yangın pompası 1de joker yeter yoksa jeneratörün dizel mecburi .

4 diyorki yönetmelik yangın tüpünü yeni alınca 2 yıl garantili dolum yaparsan 4 yıl garantili

bunu yazan sanayi bakalnlığında yangından bir haber devlet memurları .. ben yangından zerre kadar anlamayan viri bir günde bu kadar çok şey duyyorsam ve siz duyuyor biliyor düzeltmeye uğraşmıyrsanız ben ne edim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,962
Son üye
Emrullah t

Yeni konular

Geri