Yıldız Üçgen Şema yardım?

pako şaltere diil paralel olark hem zaman saati hemde pako şalter bağlamaktan bahsediyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşım, yıldız-üçgen pako şaltere zaman saatini neden bağlıyor ? Motoru belirli saatler içinde çalıştırmak için mi ?
O zaman yıldız üçgen geçişi nasıl olacak ? Bir de sıvı seviye rolesi istiyor. Kontaktörler olmadan bu iş nasıl olur ?

Gerçi "mesutelb" usta doğru yolu göstermiş ama ben pako şalterle zaman saati olayını anlayamadım...:)

arkadaşim arkadaş belli saatlerde panoyu açıp kapatmak istiyor o açıdan ben de zaman saatinin kontaklarını paralel baglamasını onerdim ama mesutelb usta şemayı vermiş eline saglık

slm hayirli geceler su kuyusu depo arasi kaplosuz bir sistem düsünü yom
mesafe 2 km. ne kullanmam gerek

panoyu uzaktan kumandalimi yapmak istiyorsun benim önerim Rf alici ve vericiler var butonlar yerine Rf alici vericinin kontaklarini kullanarak yapabilirsiniz eger butonda koymak istiyorsaniz Rf alici vericiya paralel buton koyabilirsiniz.benim anladigim kadariyla anlatim daha ayrintili yazarsaniz daha bilidiklerimi anlatirim

pako şalter ve zaman rolesi kullanman gerek ama önce şema olması gerekiyo tabiii

Arkadaşlar tavsiye yıldız bağlantısını M kontaktörü çekmeden yaparsanız daha güvenli ve az demeraj amperi çeker.Teçrübelerimden kanıtlanmıştır.Yıldız kontaktörü ilk çeken olacak sonra m çekecek ve kilitleme yapacak.

yıldız ücgen yol verme ile ilgili çeşitli uygulamalar var. en kullanışlısı önce yıldız sonra m kontaktörü ve zaman rölesi devreye girip yıldızı bıraktırıp üçgeni devreye almasıdır. uzaktan kumanda yapılacak ve mesafe çok uzak ise zolit vb. akıllı röleler ile 24 saat uygulamalı çalıştırma proğramıda yapabilir.

yıldız üçgende yıldızda tamam anladım zxy kısa devre olucak..üçgen bağlantıda U ucunun karşılığında motorun u ucunun çıkışı Z sanırım yanlış yazıyorsam ustala düzeltsin..V nin karşılığı X ve W nin karşılığı Y bağlanması gerekiyor değilmi kontaktörlerde ustalar yardımcı olursa sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,425
Kullanıcılar
450,341
Son üye
Samsunumut

Yeni konular

Geri