Yıldız Üçgen Devresi

emrhn24

Üye
Selam arkadaşlar yıldız üçgen devresi yaptım ancak Öğretmen ileriye dönük bir devre istediğini söylüyor ilerde motorun yüksek akım çektiğinde el ile manuel olarak kontaktörlere müdahele edebilmek istediğini söylüyor yani ileride arıza durumunda kontaktörlerin ikisi birden çektiğinde tornavida ile kontağın Test butonuna basıp devreye müdahale etmek istiyor ancak hiçbir kaynak yok bununla ilgili Yardım edebilirmisiniz. Teşekkürler..

57606

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Herhalde termik kontaktörden bahsediyor hocanız ama zaten ana kontaktör devrenizde termik gözüküyor . Herhalde yıldız kontaktörüne de termik kontaktör istiyor takılıp kalma ihtimaline karşı .

Selam arkadaşlar yıldız üçgen devresi yaptım ancak Öğretmen ileriye dönük bir devre istediğini söylüyor ilerde motorun yüksek akım çektiğinde el ile manuel olarak kontaktörlere müdahele edebilmek istediğini söylüyor yani ileride arıza durumunda kontaktörlerin ikisi birden çektiğinde tornavida ile kontağın Test butonuna basıp devreye müdahale etmek istiyor ancak hiçbir kaynak yok bununla ilgili Yardım edebilirmisiniz. Teşekkürler..

Ekli dosyayı görüntüle 57606

Eğer yanlış anlamamışsanız,hocanız sizi sı-
namış ! gibi görünüyor.Otomatik sisteme tor-
navida ile basıp müdahale düşünmek,piyasa
ustası işidir ve çoğuda gözünü hastanede
açar.Öyle bir müdahaleyi aklınızdan bile ge-
çirmeyin.

Sıkıntı varsa müdahale etmen gerekiyorsa orada bir stop butonu var onu kullanırsın.
Zaten sistemde gerekli koruma elemanları mevcut.

çirmeyin.
Baba sanırım termiği attırmak istiyor hoca . Yoksa kontaklara basacak kadar öküz değildir herhalde .

Termiğe müdahale edildiğinde açar zaten.
A konumundaysa ariza durumunda açar soğuyunca tekrar girer.
H konumunda açar bir daha devreye girmez.

Bu arada EML de paydoslarda gizli gizli otomatik kumanda devrelerimizin testini yapardık o geldi aklıma . Bir gün bölüm şefi hocamızdan okkalı birer tokat yemiştik bu iş yüzünden . Şimdiki veletler yese bu tokatları herhalde hocayı hastanelik yapardı .Dünya çok değişti vesselam . Biz hocamızın bize attığı tokatı bizim iyiliğimiz için attığını bilen bir nesildik .

Bu arada EML de paydoslarda gizli gizli otomatik kumanda devrelerimizin testini yapardık o geldi aklıma . Bir gün bölüm şefinden okkalı birer tokat yemiştik bu iş yüzünden . Şimdiki veletler yese bu tokatları herhalde hocayı hastanelik yapardı .Dünya çok değişti vesselam .
Hüseyin kardeşim bu deneyleri yapacak merakta mesleğini seven öğrenci de kalmadı zaten.

çirmeyin.
Tekrar açıklamasını istedim ve elektriksel kilitleme yapmak istediğini söyledi yanlış anlaşılma oldu.
Nasıl yapılacağını anlattı ancak bu devre üzerinde pek bir şey anlamadım açıkçası direk şemaya ihtiyacım var.

Tekrar açıklamasını istedim ve elektriksel kilitleme yapmak istediğini söyledi yanlış anlaşılma oldu.
Nasıl yapılacağını anlattı ancak bu devre üzerinde pek bir şey anlamadım açıkçası direk şemaya ihtiyacım var.

Şemada yıldız kontaktörü ile üçgen kontaktörü arasında zaten elektriksel kilitleme bulunmakta.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri