ibrahim usta size bir şey soracam kısa devre hesabıyla ilgili bina ve motor ve trafo ve aydınlatma yükü için kısadevre hesabı yüzde kaçtır
forum yöneticileri buna cevap
veremiyormu

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ibrahim usta size bir şey soracam kısa devre hesabıyla ilgili bina ve motor ve trafo ve aydınlatma yükü için kısadevre hesabı yüzde kaçtır
forum yöneticileri buna cevap
veremiyormu
Yönetici olunca keşke paket olarak beynimize yüklense...

s.a. arkadaslar burda ustalarımızın yazdıklarını cızdıklerını takıb edıyorum.fakat verılen yıldız ucgen semaları genelde aynı benım ıstedıgım sema ıse goruldugu gıbı baslıkda yazıyor.normalde zaman rolesı hep devrede kalır sıstem calıstıgında.benım ıstedıgım sıstem calıstıgında ılk yıldızda devereye gırıp ucgende devre dısı kalacak Y/Ü semasını ıstyrum.suan elimde aklımda ezbere bılıyorum o devreyı ancak otomatık kısmını bı turlu bulamadıgım ıcın sız ustalarıma abılerıme danısmak ıstedım.eger ıstedıgım cevabı alamazsam semayı cızıp verıcem.ilgilendıgınız ıcın herkeze tesekkurler.

Ekli dosyalar

• YLD.jpg
    YLD.jpg
    43 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
hocam merhaba ödevim de yardımcı olursanız sevinirim
START BUTONUNA BASILDIĞINDA 1. MOTOTR ÇALIŞACAKTIR
15 SANİYE SONRA1. MOTOR DURACAK 2. MOTOR ÇALIŞACAKTIR
10 SANİYE SONRA 2. MOTOR DURACAK 1. MOTOR ÇALIŞACAKTIR
SİSTEMİN ÇALIŞMASI PERİYODİK OLARAK SÜRECEKTİR KUMANDA DEVRESİNİ ATARSANIZ SEVİNİRİM

Siz bu arada nerede olacaksınız ? Olmazsa,oraya getirelim. :mad:

Son düzenleme:
hocam merhaba ödevim de yardımcı olursanız sevinirim
START BUTONUNA BASILDIĞINDA 1. MOTOTR ÇALIŞACAKTIR
15 SANİYE SONRA1. MOTOR DURACAK 2. MOTOR ÇALIŞACAKTIR
10 SANİYE SONRA 2. MOTOR DURACAK 1. MOTOR ÇALIŞACAKTIR
SİSTEMİN ÇALIŞMASI PERİYODİK OLARAK SÜRECEKTİR KUMANDA DEVRESİNİ ATARSANIZ SEVİNİRİM
1- hoca camide, öğretmen okuldadır.
2-bağırarak soru sorulmaz, benim kulaklarım az duysa da diğer forum üyeleri duyabiliyor
3- kutsal kitap OKU diyor, sen okumuyorsun. forumda bu sorunun karşılığı kaç tane cevap var ben bilmiyorum.
4- 76. postu / cevabı bir daha OKU

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri