Üç Fazlı Asenkron Motora Yıldız Üçgen Zaman Rölesi İle Yol Verme

BySusKnn

Üye
Arkadaşlar hocanın verdiği Üç Fazlı Asenkron Motora Yıldız Üçgen Zaman Rölesi İle Yol Verme proje ödevinin devresini bulamıyorum .s
bilen varsa yardım edebilirmi şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yararlanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Yıldız -Üçgen şema.rar
    7.7 KB · Görüntüleme: 355
kardeş bu devre yıldız üçgen zaman rölesi ile dimi hocaya hangi devreyi getirdiysem hep yanlış dedi bu gösterdiğin devre yıldız üçgen zaman rölesi ilemi yol veriyo ? yardımcı olursan çok sevinirim kaç haftadır bununla uğraşıyorum bulamadım bi türlü .s

arkadaşlar yıldız üçgende zaman rölesi nasıl bağlanır.Açıklayarak gösterirseniz mennun olurum.Yani zaman rölesinin com ucu nasıl bağlanacak hangi uç gelecek bobin ucuna hangi uç bağlanacak açık bir şem gönderirseniz mennun olurum şimdiden tşkrler

zaman rölesinin com ucu enerji girişi diyebilirsin tek kontak kullanıcaksan sorun olmaz ama iki kontağıda yani açık ve kapalı çıkışlarıda kullanıyorsan com ucunu kesinlikle giriş yapmalısın.

jxpph.png

arkadşım merhaba
öğretmeninizin, pratikte uygulaması olmadığı için sizden ısrarla yıldız üçgen zaman rölesi ile yapılan devre şeması istiyor.yukarıda arkadaşların yüklediği şemalar pratikte kullanılan şemalardır.yani kumanda sistemlerinde elektronik cihazları devre dışı bırakmak imkanı varsa,devre dışı bırakılmalıdır.
aşağıdaki linkte,yıldız-üçgen zaman rölesi şeması vardır.

http://entes.com.tr/en/dosyalar/SSR2-2X_A2957_R11.pdf

kolay gelsin

arkadaşlar yıldız üçgende zaman rölesi nasıl bağlanır.Açıklayarak gösterirseniz mennun olurum.Yani zaman rölesinin com ucu nasıl bağlanacak hangi uç gelecek bobin ucuna hangi uç bağlanacak açık bir şem gönderirseniz mennun olurum şimdiden tşkrler

kumnada devresınde zaten bunun nasıl baglanacagı yazar ayrıca zaman rolelerı uzerındekı numaralandırmalar konusundada bılgı sahıbı olmalısınız 15-16-18 nolu numaraların ne anlama geldıgın a1 a2 nını ne anlama geldıgını bılmelısınız naçizane fikrim bu zaman röleleri ve yıldız üçgen devrenin resimli bağlantılarını bulmaya çalışınız

arkadşım merhaba
öğretmeninizin, pratikte uygulaması olmadığı için sizden ısrarla yıldız üçgen zaman rölesi ile yapılan devre şeması istiyor.yukarıda arkadaşların yüklediği şemalar pratikte kullanılan şemalardır.yani kumanda sistemlerinde elektronik cihazları devre dışı bırakmak imkanı varsa,devre dışı bırakılmalıdır.
aşağıdaki linkte,yıldız-üçgen zaman rölesi şeması vardır.

http://entes.com.tr/en/dosyalar/SSR2-2X_A2957_R11.pdf

kolay gelsin

devrede zaten zaman rölesi işi bitince enerjisiz kalıyo. zamanında bizede aynı şey söylendiği için ne demek istediğini iyi anlıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Syn. Mustafa;

Hocanın yıldız üçgen kumanda devresinde, ısrarla zaman rölesinin fonksiyonunu görmek istemesi, kumanda devresi tasarımında zaman rölesi görevini tamamladıktan sonra devrede kalıyor mu, çıkıyor mu..? Ona dikkat ediyor, sizin (üstteki) kumanda devresindeki zaman rölesi maalesef motor çalıştığı sürece devrede.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri