Derin Kuyu Otomatik Kumanda Yardım lütfen

Arkadaşlar bir derin kuyu var buradan suyu depoya depodanda hidroforla tesise basacağız. sistemde 3 kontaktör 3 sıvı seviye rölesi var sıvı seviyenin biri kuyunun su bitmesine karşı koruması biri hidroforun depoda su varsa çalışması için biride kuyunun depoyu doldurması için. bu sistemin 1-0-2 mandal butonla otomatik manuel çalıştırmak istiyorum yani mandal butonu 1 konumuna alındığında kuyu depoyu doldurabilecek dolunca duracak aynı zamanda su ihtiyacına göre hidrofor çalışıp duracak 0 konumuna alınca hiç bir şey çalışmayacak 2 konumuna alınca kuyu depodaki sıvı seviye rölesine bakmadan sadece kendi sıvı seviye rölesine bakarak çalışacak yani depoya değil tarlaya su basacak, hidroforda depodaki su bitene kadar otomatik çalışacak bilmem anlatabildim mi bunun kumanda şemasını çizip gönderecek var mı acaba şimdiden teşekkürler

Sent from my iPhone using KontrolKalemi Forumu mobile app

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Motor yıldız ucgenmi yoksa uc ayrı motor mu var ? hıdrofor motoru . dalgıc motoru ve tarlaya su basan motor

Arkadaşım; üç ayrı motor (Tarla sulama,Depo doldurma ve Hidrafor) olacak şekilde ve Max.3 Kw motor varsayımına göre ekte resimlerdeki çizimler işini görebilir diye düşünüyorum.Motor güçlerini bilmediğimizden güç devresini ona göre çizdim.Ayrıca sisteminde hidrafor için bir basınç swıchi olmalı.çizimde bunuda göreceksin.Eğer tarla sulama ile depoyu aynı motordan dolduracaksan yani iki motor varsa çizimde K2 yi yine K1 gibi düşünebilirsin.

Ekli dosyalar

• sayfa 1.jpg
    sayfa 1.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 106
  • sayfa 2.jpg
    sayfa 2.jpg
    546.2 KB · Görüntüleme: 101
  • sayfa 3.jpg
    sayfa 3.jpg
    776.3 KB · Görüntüleme: 91
  • sayfa 4 Güç devresi.jpg
    sayfa 4 Güç devresi.jpg
    872.7 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme:
Arkadaşım; üç ayrı motor (Tarla sulama,Depo doldurma ve Hidrafor) olacak şekilde ve Max.3 Kw motor varsayımına göre ekte resimlerdeki çizimler işini görebilir diye düşünüyorum.Motor güçlerini bilmediğimizden güç devresini ona göre çizdim.Ayrıca sisteminde hidrafor için bir basınç swıchi olmalı.çizimde bunuda göreceksin.Eğer tarla sulama ile depoyu aynı motordan dolduracaksan yani iki motor varsa çizimde K2 yi yine K1 gibi düşünebilirsin.
Çizimi hangi program ile çizdiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri