Trifaze Havuz Motoru, KAKR ve Güvenlik Hakkında

Bi sakametlik çıkmadan,iyi bir elektrikçi
bulmanızda yarar var.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Aslında,burada,insanlara yardımcı olmak
gayesi ile bulunuyoruz,Ancak,elektrik gibi
hayati bir konuda,konu ile ilgisi bulunma-
yanlara detay bilgi vererek,onların hayatını
tehlikeye atmaya sebep oluyoruz.O ne -
denle,muhatabın seviyesini baştan sezip
işi kendisinin yapmasını yönlendirmek yerine,bilen birisine yönlendirmemiz daha doğru olur diye düşünüyorum.Bu durumda
hem konuyu çek çek uzatmaktan kurtarıp,ken-
dimizi boşa yormamış,hemde muhatabı
tehlikeden korumuş oluruz.Toplumda olu-
şan " faz nötür,al götür ,elektriği herkes bi-
lir " safsatasını da engellemiş oluruz.

Son düzenleme:
Cevaplarınız için hepinize teşekkürler, ehliyet konusunda haklısınız ama bölgemde ehliyetli elektrikçi bulmak kolay değil. Çünkü şehir merkezinden uzak bir ilçe.

Kendine elektrikçi diyen, yani bu meslekten ekmek yiyen birinin yanlış taktığı/takamadığı faz koruma rölesini, tesadüfen direkten fazın koptuğu bir gün, motorun devreye girmeye çalıştığını fark edip kendim düzelttim panoyu.

Yani böyle bir usta çağırdığımda muhtemelen KAKR tutmadığında alttan köprüleme yapıp kakr'ı devre dışı bırakırdı.

Ehliyetli olduğunu sandığım bir elektrikçinin hazırladığı panonun foto ve videolarını buraya attığımda, kullandığı kablo renklerini görünce bana hak verirsiniz zaten.

Eğer benim soruma yardımcı olmaya devam etmek isterseniz, size yaptığım bağlantının videosunu izletmek isterim.

Yok eğer mesleği elektrik olmayan birine cevap vermek istemezseniz, tabi ki bunu anlayışla karşılar ve saygı duyarım.

Tekrardan bundan önceki mesaj ve cevaplarınız için teşekkür ederim.

Cevaplarınız için hepinize teşekkürler, ehliyet konusunda haklısınız ama bölgemde ehliyetli elektrikçi bulmak kolay değil. Çünkü şehir merkezinden uzak bir ilçe.

Kendine elektrikçi diyen, yani bu meslekten ekmek yiyen birinin yanlış taktığı/takamadığı faz koruma rölesini, tesadüfen direkten fazın koptuğu bir gün, motorun devreye girmeye çalıştığını fark edip kendim düzelttim panoyu.

Yani böyle bir usta çağırdığımda muhtemelen KAKR tutmadığında alttan köprüleme yapıp kakr'ı devre dışı bırakırdı.

Ehliyetli olduğunu sandığım bir elektrikçinin hazırladığı panonun foto ve videolarını buraya attığımda, kullandığı kablo renklerini görünce bana hak verirsiniz zaten.

Eğer benim soruma yardımcı olmaya devam etmek isterseniz, size yaptığım bağlantının videosunu izletmek isterim.

Yok eğer mesleği elektrik olmayan birine cevap vermek istemezseniz, tabi ki bunu anlayışla karşılar ve saygı duyarım.

Tekrardan bundan önceki mesaj ve cevaplarınız için teşekkür ederim.

Size yaptığım bağlantının videosunu izletmek isterim.

İzlemekten zarar gelmez .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla kalın .

ilçe imkanlarını ne kadar zorladığınızı bilemeyiz. hatta hiç bi girişimde bulunmayıp direkt forumdan yararlanıyor da olabilirsiniz. meslekten olmayan bi üyemiz yaşadığı KAKŞ problemi için koca samsun şehrini bitirmişti. gerçekten mi bitirdi klavyede mi bitirdi orasını allah bilir.

yanlış anlamayın lütfen haklı olabileceğinizi çevremdeki örneklerden de biliyorum. sonuçta hiç kimse doğru ustayı buluncaya kadar boşa para ve zaman harcamamalı.

esnaf odası mantığıyla bu işler yürümez, yürümüyor da zaten.

ilçe imkanlarını ne kadar zorladığınızı bilemeyiz. hatta hiç bi girişimde bulunmayıp direkt forumdan yararlanıyor da olabilirsiniz. meslekten olmayan bi üyemiz yaşadığı KAKŞ problemi için koca samsun şehrini bitirmişti. gerçekten mi bitirdi klavyede mi bitirdi orasını allah bilir.

yanlış anlamayın lütfen haklı olabileceğinizi çevremdeki örneklerden de biliyorum. sonuçta hiç kimse doğru ustayı buluncaya kadar boşa para ve zaman harcamamalı.

esnaf odası mantığıyla bu işler yürümez, yürümüyor da zaten.
Herkes evine takım sandığı doldurup bolca video izleyip ve forum takip edip gözünün kestiği her tamir işine girişsin. Kesinlikle destekliyorum . Arabanın fren kaliper balatası ile yağı ( evet bunu da nasıl yapılır videoları var ) ve elektrik işleri hariç. Bu konularda yapılacak bir yanlışın sonuçlarının ne olacağını hepimiz biliyoruz . Elektrik mesleğimiz olduğu halde bazen dalgınlık, bazen aşırı güven, bazı yorgunluk sonucu defalarca elektriğin gazabına uğradık, uğrayanları da gördük. Bu konuda meslek dışı insanlara yol yordam göstermek bana hiç ama hiç vicdani gelmiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,192
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri