trafolarda bağlantı grubu

Sayın digitalist , ilginize ve cevabınıza çok teşekkür ederim trafomuz 100 kva bağlantı grubuda maalesef ydn 11 dir bende trafo etiketini görünce şaşırdım internetten falan araştırma yaptım fakat böyle bir bağlantı grubu nu bulamadım bu yüzden sordum trafomuz 15.8 kv ta çalışmakta tarımsal ağırlıklı beslemede kullanılıyor yani fazla ev yok trafonun etiket fotoğrafını en kısa zamanda burada paylaşıcam benim gibi bilmeyen arkadaşlara faydası dokunur inşallah dyn 11 trafo özelliklerini biliyorum teşekkür ederim tekrar bilgilendirici cevabınız için saygılar sayın digitalist

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Trafomuzun imal yılı 1982 uk: 3.12 serino 20358 markası aeg-eti bağlantı grubu ydn11 kullanıldığı kademe 1/14250v kademe sayısı 3 ilk kademe 14250 son kademe 15750v

- - - Updated - - -

CEVABINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

SAYIN DİGİTALİST BİR TRAFOMUZ DAHA VAR BUDA 40 KVA BAĞLANTI GRUBU Yz11 nötr çıkışlı değil baralarda fazların arasına bağlanan bir aparatla nötr elde ediliyor bu grup özellikleri nelerdir

Ydn11 diye bir trafo olmaz. Çünkü olamaz.n harfi nötr dışarı çıkarılmış yani trafoda nötr noktası var demektir. Delta yani üçgen bağlı trafoda nötr noktasi nasıl olsun. Muhtemelen etiketi yazan kişi Yzn yazacağına Ydn yazmış veya YNd de olabilir

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Ama ben 5 den 9'a, 11 den 3'e dönüştürebileceğimi iddaa ediyorum. 

Teoride 3 ve 9 vardir5 ama pratikte yoktur. Çünkü mesela YG A fazina gerilim uygulayip AG c den gerilim almak pekantikli değildir

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

arkadaslar etiketinde YNyn0 - yn0 + d yazan bir baglanti gurubu var.nedir bunun acilim ?

arkadaşlar güç trafolarında bağlantı gruplarını hepimiz biliriz.Ama neden Dy5 , YY1 vs. gibi çeşitli gruplarda trafo üretiliyor.Üreticiler neden buna gerek duyuyor? Sorduğum üretici firmaları bile cevabını bilmiyor...Lütfen sisteme göre üretilip alıcı ona göre seçiyor denilen bu olayın nedenini bilen varsa beni aydınlatabilir mi ?Trafolarda primer ve sekonder arasında faz farkı yoksa niye bu faz farkı yapılıyor ?lütfen cevap verin...İyi çalışmalar
trafolarda faz farkının sebebi sekonder tarafında oluşan bir arızanın primer tarafa geç ulaşması başka bir esprisi yok gereksiz açmaları önlemek için diye biliyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri