Topraklama hattında voltaj olması

Belki de binada oturanlardan biri sıfırlama yapmıştır. Sıfırlama olayını yapan çok oluyor. Habersiz bir şekilde hemen kısadan çözüm olsun diye sıfırlama yapan çok.
Ayrıca bir mesajım silinmiş sanırım Topraklamanın olduğu bölgeye su döksünler madem ki yağışlar başlayınca düzelecek su döküp topraklama işinin düzelip düzelmediğini size teyit etsin elektrikçi. Bu maksatla su dökün dedim topraklama çubuğunun olduğu
Sıfırlama olacağını düşünmüyorum hepsi yaşlı insanlar toprakmış onu bunu bilmezler bence.
Dediğin gibi su dökme fikri sonradan düştü elektrikçi varken aklıma gelmedi bakalım nasıl olacak. Elektrik işinden de gram anlamam 1 hafta öncesine kadar hiç bilmediğim terimler üzerinden şimdi ustalarla konuşur tartışır oldum.Faz, nötr toprak üçlüsü nün rüyalarımın müdavimi oldu artık.Zira işi gücü bırakıp ciddi ciddi elektrik işine girmeyi düşünüyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sıfırlama olacağını düşünmüyorum hepsi yaşlı insanlar toprakmış onu bunu bilmezler bence.
Dediğin gibi su dökme fikri sonradan düştü elektrikçi varken aklıma gelmedi bakalım nasıl olacak. Elektrik işinden de gram anlamam 1 hafta öncesine kadar hiç bilmediğim terimler üzerinden şimdi ustalarla konuşur tartışır oldum.Faz, nötr toprak üçlüsü nün rüyalarımın müdavimi oldu artık.Zira işi gücü bırakıp ciddi ciddi elektrik işine girmeyi düşünüyorum
Zaten bu işler böyle başlar. Bende elektrikçi değilim zaten :D Sıfırlama işine gelince. YAşlı insanlar yapmaz zaten. Sigorta atar. Ev sahibi elektrikçi çağırır. Elektrikçi kolay yoldan hemen toprak ve nötrü bir birine bağlar bu işleme sıfırlama denir :D Sizin için en doğru seçim kendi toprak hattınızı oluşturmak olabilir. ZAten bina yapım aşamasında Bina tapraklaması hep sonradan gelir akıllarına. Bina topraklaması olayı temel demirlerine yapılan bir işlemdir. Elektrik Tesisat topraklaması ise ayrıdır.

Onay nasıl alınmış !!!
Elektrikci çözüm getirsin
Onay nasıl alınmış !!!
Elektrikci çözüm getirsin .
Bina iskanı bu hafta alındı.Onay konusunda bilgim yok ama binada kimse yokken böyle bir sorunun olmadığı normal değerlerde olduğunu yoksa yapı denetimin buna izin vermeyeceğini söyledi elektrikçi hem binadaki insanlar, hem hava kuruluğu, hemde elektriğin dengesiz oluşundan kaynaklanabileceğini söyledi.Çözüm olarak 10 gün sonra tekrar olçüm yapıp ona göre ayrı toprak hattı çekelim dedi ve tabiki ben harici kimsenin böyle bir durumu şikâyeti olmadığı için masraflar bana kalıcak gibi bakalım hayırlısı

Bana kalırsa cihazlarınız çok pahalı ise kendi toprak hattınızı bağımsız olarak çekin. Ortak olarak kullanılan bir toprak hattı kullanmanızı tavsiye etmem doğrusu. Ben eğer ki böylesine çok pahalı cihazları olan biri olsam kesinlikle ve kesinlikle bağımsız bir toprak hattı çekerim.

Bana kalırsa cihazlarınız çok pahalı ise kendi toprak hattınızı bağımsız olarak çekin. Ortak olarak kullanılan bir toprak hattı kullanmanızı tavsiye etmem doğrusu. Ben eğer ki böylesine çok pahalı cihazları olan biri olsam kesinlikle ve kesinlikle bağımsız bir toprak hattı çekerim.
Malesef çok pahalılar elektrikçim bişey olmaz havasında rahat takılıyor ama ben çok gergin 😅 Sadece röntgen odasında ki priz e toprak çekicem sanırım. İnşallah bir sorun daha çıkmaz

insan hayatı ucuz, cihazlar pahalıdır. topraklama tekniği tamamen cihazları korumaya yöneliktir. ciddiye almayın lütfen ironi yapıyorum. elektrikçi olmayan üyelerimizin yönlendirmelerini dikkate almamanızı tavsiye ederim.

Malesef çok pahalılar elektrikçim bişey olmaz havasında rahat takılıyor ama ben çok gergin 😅 Sadece röntgen odasında ki priz e toprak çekicem sanırım. İnşallah bir sorun daha çıkmaz
Hadi inşallah diyelim bakalım :D ZAten işimiz maşallah ve inşallaha kalmış :D

Bir odaya toprak çektirmek, arabanın 4 patlak tekerinin birini yaptırmaktır resmen. Siz elektrikçinizi değiştirip olcumler doğrultusunda gerekli tedbirleri alın. Buradaki öneriler de göz önünde bulundurun.

Bir odaya toprak çektirmek, arabanın 4 patlak tekerinin birini yaptırmaktır resmen. Siz elektrikçinizi değiştirip olcumler doğrultusunda gerekli tedbirleri alın. Buradaki öneriler de göz önünde bulundurun.
Bence korumak istediği cihazı garantiye almak istiyor. Sonuçta makina çok pahalı ve sadece tek cihaz için farklı bir toprak hattı çekmesinde bir sakınca görmüyorum.

Bence korumak istediği cihazı garantiye almak istiyor. Sonuçta makina çok pahalı ve sadece tek cihaz için farklı bir toprak hattı çekmesinde bir sakınca görmüyorum.
Neden 3 lira masraf etmemek için 5 lirasından olsun? Neresinde bu mantık ? İnsan hayatı ucuz bir şey galiba 3 liradan ?

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri