Topraklama olmayan bina da sadece daireye topraklama çekmek

Bak en başta söyledim ben AC yi hiç sevmem, elektrik malzemeleri satan yer sana uygun olanı verecek tir, ben tamirciyim hesap benim işim değil.git 2-3 dükkan gez sor zaten ne demek istediğimi anlarsın
Teşekkür ederim fikirleriniz ve tavsiyeleriniz için gelişmeleri sizlere tekrar aktararırım burada bu sorunu yaşayan arkadaşlar da görmüş olur.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Teşekkür ederim tamamen saf bakır çubuk mu almam gerekiyor yoksa alışımlı olanlardan mı? Ayrıca kablo olarak kaç mm olanı tavsiye edersiniz? Ayrıca direkt priz'e mi bağlamam güvenlisi olur yoksa ana şarterlere bağlayıp kablo kanallarından geçirmem mi gerekli ?

- 1,5 ( tercihen 2 mt ) fi 20 mm som bakır,
- 6 mm² NYAF kablo,
- Elektrod başlığı.
Kabloyu,tabloya götürüp,oradan mümkün-
se,tüm pirizlere.Mümkün değilse,sorunlu
olan pirize bağlanacak.6 mm² kablo,pirize
bağlanması zor olacağından,fazlalık traş-
lanabilir.
Çubuk başının,zemin seviyesinden 40-50
cm aşağıda olması uygun olur.Kablo,
elektrod başlığına bağlandıktan sonra, naylonla sarılıp,içeri su sızmayacak şekilde ziftle ( en uygunu ) kaplanıp üstü toprakla örtülecek.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri