Topraklama hattında voltaj olması

Neden 3 lira masraf etmemek için 5 lirasından olsun? Neresinde bu mantık ? İnsan hayatı ucuz bir şey galiba 3 liradan ?
Mesele masraf meselesi değil. Mesele kolay yoldan bir çözüm üretmek meselesi sanırım. 5 liralık masrafı yapsa bile şahsın meselesi çözülmüyor. Sadece kendi oturduğu daireye toprak hattı çekmek istemesini gayet normal bir davranış olarak görüyorum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Olay başka yerlere gitmiş tabiki insan hayatı önemli ama amacım şuan muayene açılış yapmadan cihazımı tekrardan garanti içine almak. Diğer yerlerde halihazırda zaten topraklama var ama sağlıklı değil bu yüzden önce garanti üzerine düştüm .

Son düzenleme:
Olay başka yerlere gitmiş tabiki insan hayatı önemli ama amacım şuan muayene açılış yapmadan cihazımı tekrardan garanti içine almak. Diğer yerlerde halihazırda zaten topraklama var ama sağlıklı değil bu yüzden önce garanti üzerine düştüm . İlk haftalarda yüzbinlerce borçlanmak istemiyorum.Kart arızası o kadar tutmaz diyenler var malesef cihaz fiyatı ile orantılı ilerliyor herşey foto ekledim kaygımı az çok anlayın diye
Ben gayet net bir şekilde anladım. :) Ama konu farklı yönlere ilerliyor işte ister istemez.
Sadece röntgen e gelen hat için ayrı topraklama çekmeyi düşünüyorum inşallah çözüm olur .
220 sabit içinse 3 kva online güç kaynağı temin ettim. sadce röntgen için
3 kwa online güç kaynağı var. Tek sorunu cihazı garantiye almak için toprak hattındaki voltaj değerlerini en aza indirip cihazı garantiye alması kalıyor. Bunun içinde cihazın bağlı olduğu hatta farklı bir toprak hattı çekmesi gerektiğini söylemişler. Bence mantıklı bir davranış. Farklı düşünenler olabilir. Her düşünceye saygımız sonsuz. Konu benim için kapanmıştır. :) yoksa linç yerim :)

Son düzenleme:
Herkese vakit ayırıp cevap verdikleri teşekkür ederim.Ben elektrikçi değilim işini yapan a da saygı duyarım fikirleriniz benim için önemliydi. Ben sorunum için sizlere danıştım yardımcı olmaya çalıştınız sağolun tartışmaya gerek yok bence
Ben gayet net bir şekilde anladım. :) Ama konu farklı yönlere ilerliyor işte ister istemez.

3 kwa online güç kaynağı var. Tek sorunu cihazı garantiye almak için toprak hattındaki voltaj değerlerini en aza indirip cihazı garantiye alması kalıyor. Bunun içinde cihazın bağlı olduğu hatta farklı bir toprak hattı çekmesi gerektiğini söylemişler. Bence mantıklı bir davranış. Farklı düşünenler olabilir. Her düşünceye saygımız sonsuz. Konu benim için kapanmıştır. :) yoksa linç yerim :)
Tam olarak buydu linç yemeden kaç 🙂

Herkese vakit ayırıp cevap verdikleri teşekkür ederim.Ben elektrikçi değilim işini yapan a da saygı duyarım fikirleriniz benim için önemliydi. Ben sorunum için sizlere danıştım yardımcı olmaya çalıştınız sağolun tartışmaya gerek yok bence

Tam olarak buydu linç yemeden kaç 🙂
Teşekkürler iyi günler. Yeni iş yeriniz hayırlı olsun dileklerimle sağlıcakla kalın.

Topraklamalar derdi bitmez ve ?

Kolay gelsin sağlıcakla kalın.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri