Topraklama barası

AG pano içlerindeki topraklama baraları da izolatörlü mü?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
benim gördüklerim de direkt gövdeye bağlı.
Sadece önceki mesajlarda fotoğrafını paylaştığım eş potansiyel barada izolatör var. İşin enterasan tarafı googleda eş potansiyel barayı aratıncada izolatörlü baralar çıkıyor. Yönetmeliklere baktım ama konuyla alakalı birşeye rastlamadım.​

Sadece önceki mesajlarda fotoğrafını paylaştığım eş potansiyel barada izolatör var. İşin enterasan tarafı googleda eş potansiyel barayı aratıncada izolatörlü baralar çıkıyor. Yönetmeliklere baktım ama konuyla alakalı birşeye rastlamadım.​

ben de bi bilgiden daha çok gördüklerime binaen bi şeyler yazdım.

Konuyu biraz araştırayım dedim kafam iyice karıştı.Öğrenmek gereken daha çok şey var.

Grounding
Earthing
Bonding
diye kavramlar çıktı karşıma.Bunlarda neyin nesi. Ya ben bunların hepsine topraklama diyip geçiyordum...

Earth bar insulator vs. Ufff

herkese teşekkürler. yorumlardan anladığım kadarıyla topraklama baralarında mesnet tipi izolatörün herhangi bir kullanım şartı yok sanırım

herkese teşekkürler. yorumlardan anladığım kadarıyla topraklama baralarında mesnet tipi izolatörün herhangi bir kullanım şartı yok sanıırım
elektrik bu fazdan giren akım nötrden akar oradanda topraga topraklama zayıflar veya yok olursa topraklamada faz olur panoyu toprakladığınız için biraz gıdıklar izalator varsa sadece pano topraklamasını ayırırsınız. çalışmanızı ve ölçumlerınızı daha rahat yapabilirsiniz yinede size kalmış ama doğrusu izalatör koymak iyi olur bence

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,610
Kullanıcılar
450,613
Son üye
lider0057

Yeni konular

Geri