Topraklama

mhmmdplt

Üye
Selamun aleyküm evimr şofben aldım sorunsuz çalışıyo eski evden kalma termosifon vardı oda çalışıyo fakat şofben bağlı iken termosifona elektrik verince termosifona elektrik verdiğim kablo içinde topraklama ucunda elektrik oluyo ve şofbene ordanda musluğa ve suya elektrik gidiyo sorun nedir acaba

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Selamun aleyküm evimr şofben aldım sorunsuz çalışıyo eski evden kalma termosifon vardı oda çalışıyo fakat şofben bağlı iken termosifona elektrik verince termosifona elektrik verdiğim kablo içinde topraklama ucunda elektrik oluyo ve şofbene ordanda musluğa ve suya elektrik gidiyo sorun nedir acaba
@servetd üstadımız bu konuda engin deneyimlere sahiptir . Kesin yardımcı olur.

evin topraklama tesisatını takip edin, bağlı değildir yahut topraklama kazığının bulunduğu konumda toprak kurudur, prizden geriye doğru takip edin çubuğa kadar

muhtemel sorunlar:

1- kaçak akım koruma şalteriniz yok
2- kaçak akım koruma şalteriniz iptal edilmiş
3- kaçak akım koruma şalteriniz arızalı
4- rezistans patlak
5- kablolarda aşırı akım veya ısıdan dolayı yapışma var
6-...

Merhaba, topraklama hattınıza enerji aktığından dolayı topraklama ucunda enerji görüyorsunuz. Sigorta tablonuzdan sırayla sigortaları kapatarak bunu test edebilirsiniz. Hangi sigortayı indirdiğinizde topraklama kablosunda ki enerji giderse lütfen o sigortanın bağlı olduğu hattı ve cihazları kontrol ediniz .

www.ytenerji.com

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri