Temel Topraklama Projesinde çubukların konumu?

Merhaba. Pazar alanı temel topraklama projesi gördüm. Eksi 3.70 bodrum kotunda: 5 tane galvaniz şeritler için uç bırakılmış. Zemin katta seviyesinde ise: dışarı 3 tane uç bırakılmış menhol içinde çubuğa çakılsın diye

2 adet sorum olacaktı belki biraz basit olabilir:

1) Bodrum kat seviyesinde olan galvaniz şerit uçlarını: zemin kat seviyesine yukarı çıkarıp çakmamız mı lazım ? yoksa daha aşağıdayken zemin kat seviyesine çıkılmamış iken bodrum kat seviyesinde iken mi çakmamız lazım uçları ? Bu seferde menholler çok aşağıda kalır o zamanda..

2) Birde bodrum kattaki galvaniz şerit uçları zemin kat seviyesine çıkarırken kolon demirlerinin içinden mi çıkarmak mantıklı yoksa yapının hemen dışında toprakla kapanacak yerden mi çıkarmak lazım toprakla teması olsun diye?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1.galvaniz şeritleri bodrum da toprağa çakın ben daha önce temel topraklaması yaptım istanbul da orada galvaniz şeritleri 5-6 mt.uzun bırakıp toprağa gömmüştüm.Kazık çakmadan ayrıca her katta galvaniz şeritlerden uçlar çıkarın elektrik panolarının geleceği yerlerden
2.Zemin kattakileri zeminde toprağa gömün.Galvaniz şeritleri kolon demirlerinin arasından en üst kata kadar çıkarmıştım bence sizde öyle yapın.Darbe alıp kopmasın şeritler.Galvaniz şeritler toprağa ne kadar çok temas ederse toprak direnci düşer ama inşaat ta şeritler kopabilir bu nedenle kolon demirlerinden çıkarın. Üst katta da yine elektrik panosunun geleceği yerlerden uçlar çıkarıp bırakın

1.galvaniz şeritleri bodrum da toprağa çakın ben daha önce temel topraklaması yaptım istanbul da orada galvaniz şeritleri 5-6 mt.uzun bırakıp toprağa gömmüştüm.Kazık çakmadan ayrıca her katta galvaniz şeritlerden uçlar çıkarın elektrik panolarının geleceği yerlerden
2.Zemin kattakileri zeminde toprağa gömün.Galvaniz şeritleri kolon demirlerinin arasından en üst kata kadar çıkarmıştım bence sizde öyle yapın.Darbe alıp kopmasın şeritler.Galvaniz şeritler toprağa ne kadar çok temas ederse toprak direnci düşer ama inşaat ta şeritler kopabilir bu nedenle kolon demirlerinden çıkarın. Üst katta da yine elektrik panosunun geleceği yerlerden uçlar çıkarıp bırakın

Tesekkürler. Peki biz her uca menhol koyuyorduk. bodrum seviyesinde çakarsak ilerde bir gün o uca ulaşmak istersek sıkıntı olmaz mı bodrum seviyesinde çakarsak eğer ?

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Geri