td 200 sayıcı ve zaman ı izleme

td 200 sayıcı ve zaman ı izleme
bunu nasıl yapabilirim.
yani devredeki zaman rölesinin veya sayıcının kaç saydığını görmek istiyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
evet mümkündür öncelikle zaman rolesinin mov_w komutu ıle harhangi bir word e al daha sonrada paneşde görmek istediğin yeri word olarak al program burda sana otomatik word verecek bunu sakla
son olarak ta zaman rolesını tasmızı oldugun word u sakladıgın word e taşı

aynı işlermelri sayıcı için de yapabilirsin

ancak bu şekilde yaparsan sistemden verim alamamayacaksın saniye olarak veya dakıka olarak okutursan daha verımlı olur

İstedİĞİn Örnek aŞagida
Öncelİkle t37 i wor e tasidim sonra tasimis oldugum word u 10 bÖldÜm saniye olarak okutabilmek İÇİn sen sonunda vw41 atadim sadece vw41 td 200 wİzardin verdigi deger dİĞer deĞerlerİ tamamen kendin yaziyorsun ancak nerde okutacaksan onu td ye bagimli klamak zorundasin kalan zmanida gÖrmek İstersen okumuŞ oldugu deger vw2 den t37 yi cikarisin tekrar td den okutmak istedigin yere tasirsin

ld sm0.0
ton t37, +400
movw t37, vw2
movw vw2, vw4
/i +10, vw4
movw vw4, vw41
= v14.7

iyice soğmaya başladım bu işten.
simulatör movw diye hata veriyo ?

Değerli arkadaşım kafana takma hallederiz bende yeni başladım bu işe basit bir örnek yaptım senin için anlamadığı yer olursa sor cevaplarım dosyayı aç çalıştır.

Ekli dosyalar

• TD 200 DE ZAMAN İZLEME.rar
    2.2 KB · Görüntüleme: 4
çok teşekkür ederim yılmaz arkadaşım denedim ve çalışıyor.
Şimdi ladderi çizdikden sonra td200 programlamasını kısaca anlatabilirmisin.

Gerek kalmadı arkadaşım td 200 üde ögrendim.
bu devreyi verdiğin içinde çok teşekkür ederim :)

Şimdi tek birşey sormak istiyorum.Bu ekranda gösterdiğimizi sanırım senin verdiğin devrede saniye biçiminde bunu nasıl dakika olarak göstercem ?

Şİmdİ ben ŞÖyle yapiyorum Önce td 200 programliyorum td 200 verdİĞİ deĞerlerİ ladderİ devresİnİ kurarken td200 Ün verdİĞİ deĞerlerİ ÖrneĞİn vw26 mov_w Ün ÇikiŞina yaziyorum t37 yİ td200 de okutacaksam mov_w in=t37 mo_w out=vw26 sİmÜlatÖr yaparken ladderİ aÇiyorum ondan sonra data blok takİ deĞerlerİ kopyala sİmÜlatÖre yapiŞtir td200 de aÇtiktan sonra run yap td 200 de gÖrÜrsÜn zaten. td 200 verdİ Ğİ deĞerlerİ bİlİyosundur bİrbİrİmİze yardimci olarak ÖĞrenİcez İŞİn İncelİklerİnİ

hepsini çözdüm şimdi sadece dk veya saniye olarak ansıl göstercem.
saniye olarak gösteriyorum ama bunu nasıl dakika yapcam :)

Forum istatistikleri

Konular
128,393
Kullanıcılar
450,277
Son üye
Hzomero

Yeni konular

Geri