Sony mz-nf610

ozgurece-TA3HGU

Katılımcı Üye
@Mr_YAMYAM Hocam bugun yine elektronik oyuncak aldım. Ama siz kaliteli cihazları beğenirsiniz. 1000.TL verdim. Ama çok temiz ve üretimi olmayan cihazlar. Kolleksiyonluk. Sizin yorumumuz nedir ?
oDNd2n.jpg

oDN7EM.jpg

oDOP78.jpg

oDNANh.jpg

oDOEmo.jpg

oDOoIj.jpg

Hocam bugun yine elektronik oyuncak aldım. Ama siz kaliteli cihazları beğenirsiniz. 1000.TL verdim. Ama çok temiz ve üretimi olmayan cihazlar. Kolleksiyonluk. Sizin yorumumuz nedir ?
DISC HERİF' leri severim.
Resimdeki cihaz da oldukça kaliteli cihazlardan. Hele hele MD olunca daha da değerlidir.
Bu cihaz çok kısa bir dönemin kalıntısıdır. Tıpkı DAT kasetler gibi.
MD teknolojisinin gelişmesi ve satışların birkaç sene kadar sürmesinden sonra, DVD teknolojisinin gelişiminden sonra üretimden kalkmışlardır.

rahmetli güzeldi ama dvd bile öldü...
Sen öyle san :D
Millet internetten HD diye 280P film izliyo. Sonra da HD film izledim diyo.
Üstelik tek dil ile seyredebiliyor. Halbuki benim gibi kaçık kişiler orijinal dili ile de seyrediyor ki filmde anlatılmak istenen feryadı figan duygulara da hakim olabiliyoruz.
Olayın bir de teknik yolu var.
Bir çok kişi 5.1 diye bu sistemlere bir sürü para yatırdı. Hangi internet filminde 5.1 encoding var ki :D
Sinema sistemim için binlerce dolar harcamışsam, SURROUND ne demek bilirim. Kimselere de yedirmem :D
EN ÖNEMLİSİ...
Geçenlerde guduruk bir arkadaşımla görüştük. Meşhur TERMINATOR filmini o da defalarca izlemiş birisi idi. Ama o da internetten izlemiş. (KIKIRR)
Bendeki DVD yi görünce dedi ki. Yaf ne işin var bunlarla aç internetten seyret dedi.
Ben de filmin BONUS DISC'ini atarak, yapım aşamaları, çıkarılmış sahneleri, aktör veya yönetmen yorumlarını ve bilumum filmde olmayan çekimleri arkadaşa seyrettirince gudurdu :D
E tabii. film hakkında teknik bilgiye pek rağbet yok.

Onursal hocam bende orjinal film izliyorum bakındikkat ederseniz kanal logosu yok . Dil seçeneği iki adet. Olmadı bas tuşa alt yazı hemen gelir . Sansür yok Makas yok yani reklam yok film başladımı bitene kadar devam. :)

oD0Kzx.jpg

oD0Gjq.jpg

oD0mWY.jpg

oD0vd0.jpg

Son düzenleme:
Sen öyle san :D
Millet internetten HD diye 280P film izliyo. Sonra da HD film izledim diyo.
Üstelik tek dil ile seyredebiliyor. Halbuki benim gibi kaçık kişiler orijinal dili ile de seyrediyor ki filmde anlatılmak istenen feryadı figan duygulara da hakim olabiliyoruz.
Olayın bir de teknik yolu var.
Bir çok kişi 5.1 diye bu sistemlere bir sürü para yatırdı. Hangi internet filminde 5.1 encoding var ki :D
Sinema sistemim için binlerce dolar harcamışsam, SURROUND ne demek bilirim. Kimselere de yedirmem :D
EN ÖNEMLİSİ...
Geçenlerde guduruk bir arkadaşımla görüştük. Meşhur TERMINATOR filmini o da defalarca izlemiş birisi idi. Ama o da internetten izlemiş. (KIKIRR)
Bendeki DVD yi görünce dedi ki. Yaf ne işin var bunlarla aç internetten seyret dedi.
Ben de filmin BONUS DISC'ini atarak, yapım aşamaları, çıkarılmış sahneleri, aktör veya yönetmen yorumlarını ve bilumum filmde olmayan çekimleri arkadaşa seyrettirince gudurdu :D
E tabii. film hakkında teknik bilgiye pek rağbet yok.
pclerde dvd konmuyor dvd player de yok edildi bizim evde vardı salondan sürüldü cd çalara göre daha iyi idi Arçelik olsa da birde portatif dvd var.
2015-08-17 22.57.29.jpg

samsung tv gibi renkleri parlak canlı kardeşim abartılı buluyor.bataryası öldü.

pclerde dvd konmuyor dvd player de yok edildi bizim evde vardı salondan sürüldü cd çalara göre daha iyi idi Arçelik olsa da birde portatif dvd var.
Bunun sebebi belli.
PC çökünce eskiden DVD lerden kurtarma yapılırdı veya sistem temiz olarak yeniden kurulabilirdi.
Şimdilerde sistem çökünce doğru servise. Hadi bazılarımız format atmayı biliyoruz da USB den falan kuruyoruz. O da kaçak göçek yazılımlar ile...
Üle adamlar Win 10 u bile 50 liraya satıyorlardı. NEDEN?
Tek kullanımlık lisans ücreti.
PC çökünce bi 50 lira daha vermek zorundasın o da bulabilirsen.
Normal bir kullanıcı için 3 ayda bir format atıldığını varsayarsak, o yıllarda 750TL ye satılan kutulu win 10 dan daha fazla para harcıyorlardı.
Üstelik DVD ile satılan yazılımlar orijinal oldukları için herhangi bir aksaklık durumunda yasal haklarını arayabiliyordunuz. Şimdilerde indir internetten böcüklü mü böcüksüz mü şansına :D
SABİT olarak saklanmamış hiçbir yazılım garantili olamaz. Sen orijinal windows yazılımını lisanslı olarak USB bellek ile satın almış olsan bile bu aygıta virüs böcüğü bulaşmayacağının garantisi verilemez.
Üstelik bir de şu unsur var.
Türkiyede en pahalı hizmetlerden birisi internettir. Hangi firmadan hangisini alırsan al koşul şudur.
Kardeşim sen bana ayda 120TL ver ister kullan istersen kullanma. Ama fazla kullanırsan keserim haa (eskiden)
Günümüzde cep telefonları kadar pahalı bir oyuncak yoktur.
Paket alıyorsun, kullansan da kullanmasan da ödüyorsun SABİT..
Hatta öyle cılkını çıkarttılar ki...
Şimdi sizlere sorsam cep telefonunuza aylık ne kadar ücret ödüyor ne kadar hizmeti kullanıyorsunuz.
Onursal hocam bende orjinal film izliyorum bakındikkat ederseniz kanal logosu yok . Dil seçeneği iki adet. Olmadı bas tuşa alt yazı hemen gelir . Sansür yok Makas yok yani reklam yok film başladımı bitene kadar devam. :)
Ben de YAMYAM TV den izliyorum :D
DeVeDee.png

Kalite unsurlarını bilenler için resme yazdım :D

Son düzenleme:
windows kurmak için başkalarına ihtiyacım yok çok şükür kendim kurabiliyorum ki ilk kurduğum windows windows98se idi hiç kurmadan videosunu izlemeden kurmayı öğrendim disketle,disketsiz cd boot ile... uzun zamandır Linux Mint mate kullanıyorum bedava.
Ekran Görüntüsü 2022-01-11 15-45-51.png
Ekran görüntüsü_2020-09-01_13-20-36.png

@Mr_YAMYAM hocam (kırmızı okla işaretledim, TV den resim çektim) kanaldaki çözünürlüğe Dikkat !!Hemde Türkçe

oGQk9G.jpg

oGQRsb.jpg

oGQVFs.gif

windows kurmak için başkalarına ihtiyacım yok çok şükür kendim kurabiliyorum ki ilk kurduğum windows windows98se idi hiç kurmadan videosunu izlemeden kurmayı öğrendim disketle,disketsiz cd boot ile... uzun zamandır Linux Mint mate kullanıyorum bedava.
Linux NANE acemiler içindir.
Sen @ozgurece35 deki UBUNTU STUDIO'yu kur da görek :D

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri