Sokakta trafoda problem mi var ??

solsjear

Üye
Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim. Size bir soru sormak istiyorum.

bizim binamızın önünde kaldırımda küçük bir trafo var bizim bina ve yanda ki bir kaç binaya ait.
Sorun şu, sürekli elektrikler gidiyor. sadece bizim binada.
3 daire var en üst ve en alt katta gidiyor ama orta katın yarısında var yarısında yok.
Kapının önünde ki binaya giren 3 faz kutuymuş. ben bilmiyorum bu konularda cahilim.
ben kendi hattımı ayırmak istiyorum. böyle birşey mümkün mü ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim. Size bir soru sormak istiyorum.

bizim binamızın önünde kaldırımda küçük bir trafo var bizim bina ve yanda ki bir kaç binaya ait.
Sorun şu, sürekli elektrikler gidiyor. sadece bizim binada.
3 daire var en üst ve en alt katta gidiyor ama orta katın yarısında var yarısında yok.
Kapının önünde ki binaya giren 3 faz kutuymuş. ben bilmiyorum bu konularda cahilim.
ben kendi hattımı ayırmak istiyorum. böyle birşey mümkün mü ?

Aleykümselâm .
Geçmiş olsun .

Bu trafo dediğiniz dağıtım box kutusu olmalı . ( alt foto )

Cihazlarınız tehlike altında olabilir !!!

Bence bu kutudan sizin binanıza gelen yeraltı kablonuz yaralı yanıyor olmalı .
Enerji dağıtım şirketine haber veriyorsunuz olmalı buradaki siğortaları değiştip tekrar enerji veriyorlar olmalı ( varsayımdır )

Elektrik dağıtım şirketine bildirin .
Yapılan işlemlerin bilğisini alın .

box.jpg

Son düzenleme:
Aleykümselâm .
Geçmiş olsun .

Bu trafo dediğiniz dağıtım box kutusu olmalı . ( alt foto )

Cihazlarınız tehlike altında olabilir !!!

Bence bu kutudan sizin binanıza gelen yeraltı kablonuz yaralı yanıyor olmalı .
Enerji dağıtım şirketine haber veriyorsunuz olmalı buradaki siğortaları değiştip tekrar enerji veriyorlar olmalı ( varsayımdır )

Elektrik dağıtım şirketine bildirin .
Yapılan işlemlerin bilğisini alın .

Ekli dosyayı görüntüle 104893
Evet bu kutudan var sürekli sigortaları değiştiriyorlar 3 günde bir. Sürekli 64 amper takıyorlar ve evde sürekli her gün 8-10 kere lambalar anlık gidip geliyor.

Bu kutudan kendi hattımı ayırabilir miyim diğer komşulardan ayırmak istiyorum hattımı
Komşulardan biri atölye olarak kullanıyor alt katı ve çok fazla elektrik ihtiyacı olduğunu düşünüyorum 48000 lik klimalar ufo ısıtıcılar olsun dolu yer gök elektrik çeken aletlerle kaynıyor.

sadece bizim binada. 3 daire var en üst ve en alt katta gidiyor ama orta katın yarısında var yarısında yok.

1 kat ve 3 kat tam elektrik gidiyor diyor diyorsunuz .
Bu durum kafa karıştırıcı .
Niye 2 kata yarısında elektrik var .

Tam bilği almadan zor .
Yerinde çözüm gerekli .
Dİğer iç tesisat bilinmiyor ?

İç tesisatta oynama varmı ?

Elektrik şirketine bildirim yaptığınızda
Arıza gelinince siğorta takılan boxdan ölçümler
ve binanınız içinden ölçümler yapsınlar .
Faz - faz arası ( 3 faz )
Fazlar ( 3 faz ) - nötr arası
Voltaj ve amper ölçümleri .
İle arıza tesbiti ?

Evet bu kutudan var sürekli sigortaları değiştiriyorlar 3 günde bir. Sürekli 64 amper takıyorlar ve evde sürekli her gün 8-10 kere lambalar anlık gidip geliyor.

Bu kutudan kendi hattımı ayırabilir miyim diğer komşulardan ayırmak istiyorum hattımı
Komşulardan biri atölye olarak kullanıyor alt katı ve çok fazla elektrik ihtiyacı olduğunu düşünüyorum 48000 lik klimalar ufo ısıtıcılar olsun dolu yer gök elektrik çeken aletlerle kaynıyor.
3 faz var 64A sigorta bağlı, abooooo!

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri