Audio 001227 kapıcısız diafon arızası

Merhaba arkadaşlar.Diafonla ilgili bir sorunum var.4 katlı 4 daireli apartman.yeni binada oturmaya başladık.geçen hafta apartmana kolon doğalgaz borusu döşendikten sonra zilde sorun olmaya başlandı.ilk olarak bir daireden kapı otomatiğine sürekli basılıyormuş gibi bina giriş kapısı kapanmıyordu.sigortaları indirdim.ertesi gün komşu sigortayı açmış.diğer 3 dairenin herşeyi çalışıyor.bir bizim daire çalışmıyor.bizim dairede kapı önünde zile uzun süre basınca aşağıdaki bina kapısının kilidini açıyordu.şimdi onuda yapmıyor.evin içindeki diafonda yeşil led ışığıda yanmıyor.
Sorun ne olabilir acaba ? İnternetten diafon arızalanmış olabilir diye aynı modelini bulup sipariş verdim.
Dairemin kapı önündeki zilde voltaj 16 17.diğer katlarda 11küsür.multimetreyle ölçtüm .zilim çalışmıyor hiçbirşey çalışmıyor :/

Son düzenleme:
Gelip komşularınızınkini mi keselim :D. Ne yapalım ne konuda yardım istiyorsunuz yazmamışsınız. Sizin bilginiz nedir elinizden ne kadarı gelir? Elektriğin e sinden ne kadar anlarsınız?

Büyük ihtimaldir ki doğalgazcı işlem yaparken matkapla boru içerisinden geçen kobloya zarar vermiştir. Kelepçe atılan yerleri iyi takip ederek diafonun daire içerisi ve kapıbaşında ki zil bütonu ve içerdeki şübeyi yerinden söküp DT8 kabloyu koparmadan çekiniz. kopmuşsa belli olacaktır.

Büyük ihtimaldir ki doğalgazcı işlem yaparken matkapla boru içerisinden geçen kobloya zarar vermiştir. Kelepçe atılan yerleri iyi takip ederek diafonun daire içerisi ve kapıbaşında ki zil bütonu ve içerdeki şübeyi yerinden söküp DT8 kabloyu koparmadan çekiniz. kopmuşsa belli olacaktır.
Teşekkür ederim.evdeki diafonu söküp daireye gelen kolondaki dış bağlantısına direk bağlıyım.çalışırsa dediğiniz gibidir ;)
16090141041165823043417574399783.jpg

16090141857506271870594641468348.jpg

Gelip komşularınızınkini mi keselim :D. Ne yapalım ne konuda yardım istiyorsunuz yazmamışsınız. Sizin bilginiz nedir elinizden ne kadarı gelir? Elektriğin e sinden ne kadar anlarsınız?
🤣🤣🤣 biraz anlıyorum lehim yaparım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Diğer seçenek yöneticiyi haberdar edin, kendisi veya siz d.gaz işini yapan firmayı bilgilendirin. Kendileri tamir etsin olmadı siz elektrikçiye yaptırırıp faturayı - masrafı onlara göndereceğinizi söyleyin.

Lehim yapmak yetmez, kaş yapayım derken göz çıkartmak bedava komşunuzunkini bozarsanız hesap size kesilir ;).

16090149373386082095990444118874.jpg

Boşuna diafon sipariş etmişim :( şimdi sorunum şu daireme gelen kablo sıkıntılı tesisatı nasıl yapcam :(

Bu nasıl bir iş arkadaş topu topu 4 katlı bir yer. Lütfen ama lütfen azda olsa bu mesleğe uğraşıya saygı edelim. Biraz özenti ile işlerimizin itibarını yerlere düşürmekten kaçalım.

Yönetici benim 🤣 apartmanda 4 daire var bina sıfır şuan 2 daire kullanıyoruz.en azından sorunu anladım teşekkürler yardımlarınız için.

Kabloyu mu koparmışlar?
Büyük ihtimal.Avometreyle kabloları tek tek kontrol edeceğimde uzun tek bir tel lazım artık yarın bakarım bir yerlerden bulmam lazım.Sağolun diafonun sağlamlığını test etme fikri sunduğunuz için Günay bey. Siparişi iptal ettim :)

Kablo kopmamış çekince gelmiyor ama kelepçe atılan yer zilin bayağı üstünde ordanmı geçiyordur kablo :S

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri