Sizce en iyi kesici hangisi?

Sizce en iyi kesici hangisidir.

• Sf_6 gazlı

Oy: 75 52.4%
  • Vakumlu

Oy: 66 46.2%
  • Havalı

Oy: 3 2.1%
  • Yağlı

Oy: 3 2.1%

• Kullanılan toplam oy
    143
  • Anket kapatılmış .
s.aleyküm
yanılmıyorsan 1997 yılında BURSAda kapalı çarşının altında arıza üzerine 3-4 defa beslenmesi sonucunda yağlı kesici patladı 3 arkadaşımız malesef hayatlarını kaybetti.o olaydan sonra TEDAŞ sistemindeki bütün kesicileri sf6 gazlı kesiciye cevirdi.şu anda sf6 kesicileri hale sistemimizde kullanılıyor.fakat şu an en iyi vakumlu kesiciler olduğunu düşünüyorum.hatta TEİAŞ'ın kesicileri vakumlu kesici ve sistemleri TEDAŞ'ın sisteminden daha kaliteli ve güvenli.ark pencereleri falan üstte patlama anında arklar üstten yada arkadan çıkıyor çalışanların güvenliği acısından daha iyi.......
SAYGILARIMLA...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Üniversiteler de gösterilen sf-6 gazlının kesicinin daha iyi olduğudur.

en iyi kesiciler vakumlu kesicilerdir .Digerlerine göre pahalı olduklarından az tercih ediliyorlar

doğru katılıyorum

Arkadaşlar bencede vakumlu kesiciler çok kullanışlı biraz pahalı ama hiçbir şey insan sağlığından önemli değil.Bu arada kesicilerin çalışma ortamlarıda çok önemli nemli bir ortamsa istediğin kesiciyi koy belli bir süre sonra hazır bomba

Ben alışveriş merkezleri ve fabrikalar için yüklü miktarlarda hücreler kullandım. Hepsinde de Schneider kesici kullandım. Şu ana kadar 1 tane bile sorun yaşamadım. Vakum kesicilerin fiyatları ucuzladığı zaman mutlaka ki yaygınlaşır ve teknoloji açısından daha ilerideler. Ancak gün şartları ve rekabet ortamını ne kadar geri plana atabiliriz seçim yaparken onuda göz önünde bulundurmalıyız.

Arkadaşlar bencede vakumlu kesiciler çok kullanışlı biraz pahalı ama hiçbir şey insan sağlığından önemli değil.Bu arada kesicilerin çalışma ortamlarıda çok önemli nemli bir ortamsa istediğin kesiciyi koy belli bir süre sonra hazır bomba

keyf72 arkadaşımın söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Ancak bu tür patlamaları yaşamamak içinde belli zamanlarda kesici kutuplarını baraları temizlemek yani Bakım yapmak gerekli.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,370
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen

Yeni konular

Geri