Motorsiklet tavsiyesi, racing, naked

paskomya

Profesyonel Üye
değerli forum arkadaşlarım,
yaş oldu 60, artık genç değilim ama yaşlıda sayılmam. özgürlüğün simgesi 2 tekerle belki Türkiye turuna çıkarım. naked racing tarzı 125lik motor bakıyorum. şöyle kötünün iyisi, başımı fazla ağrıtmayacak bir şey olsun istiyorum. en ucuzu rks çıktı ama yorumlar "alma" diyor. tavsiye verenler japon-italyan diyorlar ama bütçem müsait değil. voge aklıma yatmış gibi geliyor.
https://www.vogeturkiye.com/r125/
sizler ne dersiniz? ne tavsiye edersiniz. bu yaz tatilinde gezmek istiyorum. sizin yorumlarınız bu konuda nedir?

değerli forum arkadaşlarım,
yaş oldu 60, artık genç değilim ama yaşlıda sayılmam. özgürlüğün simgesi 2 tekerle belki Türkiye turuna çıkarım. naked racing tarzı 125lik motor bakıyorum. şöyle kötünün iyisi, başımı fazla ağrıtmayacak bir şey olsun istiyorum. en ucuzu rks çıktı ama yorumlar "alma" diyor. tavsiye verenler japon-italyan diyorlar ama bütçem müsait değil. voge aklıma yatmış gibi geliyor.
https://www.vogeturkiye.com/r125/
sizler ne dersiniz? ne tavsiye edersiniz. bu yaz tatilinde gezmek istiyorum. sizin yorumlarınız bu konuda nedir?
ben geçen sene https://www.rksmotor.com.tr/model/tnt202.html bu motordan (200cc) almıştım ilk çıktığı zaman. Şu ana kadar başımı ağrıtacak sıkıntısı olmadı hatta 420 km Aydına gittim, geri geldim. Fakat aşırı yorucu oluyor bu tarz motorlar, alacaksanız tavsiyem scooter dan yanadır, Honda yamaha öncelikli.

ben geçen sene https://www.rksmotor.com.tr/model/tnt202.html bu motordan (200cc) almıştım ilk çıktığı zaman. Şu ana kadar başımı ağrıtacak sıkıntısı olmadı hatta 420 km Aydına gittim, geri geldim. Fakat aşırı yorucu oluyor bu tarz motorlar, alacaksanız tavsiyem scooter dan yanadır, Honda yamaha öncelikli.
japon alamam cebim uygun değil. scooterım zaten var. gençliğimi özledim azıcık macera olsun, viteslinin zevki bir başka. rks için yorumlar hiçte güzel değil. linkini verdiğin 200 cc 12,5 hp vogu 125 cc 15 hp ve 6 vites. büyük her zaman iyi değildir, küçük her zaman kötü değildir. öyle hız hastası filan değilim artık. makas atma yaşımı da geçtim. zamanında çok yaptım çünkü.

Son düzenleme:
bende ybr var. 125 cc.
fakat bana gücü ve hızı yetersiz geliyor
acemiysen yeterli.
kendine güveniyorsan 250 cc öneririm.
.

mt25 var bende 10 numara para olsa 07 alacamda denkleyemiyorum bi türlü, 250 cc altı hiç sarmıyor beni de

bende ybr var. 125 cc.
fakat bana gücü ve hızı yetersiz geliyor
acemiysen yeterli.
kendine güveniyorsan 250 cc öneririm.
.
mt25 var bende 10 numara para olsa 07 alacamda denkleyemiyorum bi türlü, 250 cc altı hiç sarmıyor beni de
125 cc bana yeter, kızım bile 300 lük al diyor. deli olabilirim ama, o kadar da değil. eskilerden yeterince izlerim var. 125 cc japonların satışı yok (sıfır) italyan ? 1 italyan 2 tane voge ediyor. (benelli teneke). yılda en az iki kazası olan (genellikle arabalarla toslama) yatarak düşmeleri saymayan ben için 125 den yukarısı beni ezer.

Bütçenize göre değişir. Mondialin drift l modeli hoş duruyor, yeni modellerin kronik sıkıntılarının giderildiğini düşünüyorum. Japon racing motorlarının 125cc versiyonlarının sıfırını bulamazsınız ve ucuz da değiller. Bajaj pulsar rs200 tavsiye ederim bunun haricinde. Hem daha kaliteli, hem şık ve aşırı bir gücü yok. Alışınca zaptedilebilir.

@paskomya usta, neredeyse yolun yarısına geldik, kalanın da garantisi yok. Yani otuzlu, kırklı yaşlarda risk daha fazla görünse de, aslında fiziki melaikeler ve refleksler zayıfladığından iki teker üzerinde çok daha fazla risk vardır! Bence sen idarelik de olsa 4 tekerden vazgeçme.;)

@paskomya usta, neredeyse yolun yarısına geldik, kalanın da garantisi yok. Yani otuzlu, kırklı yaşlarda risk daha fazla görünse de, aslında fiziki melaikeler ve refleksler zayıfladığından iki teker üzerinde çok daha fazla risk vardır! Bence sen idarelik de olsa 4 tekerden vazgeçme.;)
iki teker, bir sevdadır bitmez. ben racing / naked tarzı istiyorum ama yavaşından. aslında bu yaşlarda bize sadece chopper paklar ama duygusal sebeplerden yanına yaklaşamıyorum. iki teker kazası da yaşadım, dört tekerde üç takla atıp denize de uçtum. öldürmeyen öldürmüyor. şimdilik scotterla idare ediyorum ama istanbul yolu onunla çekilmez.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri