Sürekli sigorta atıyor

Yapılacak şeyi söylüyorum:

En az 4 tane monofaze A tipi KAKŞ (Kablodan geçebilecek max akımın üzerinde KAKŞ seçin) alıyorsunuz.
Bütün sistemi 4 e bölüyorsunuz.
Her bir faz ve nötr ü bulmak için enerjiyi kesip nötr atlamalarını iptal edip küçük bir jumper takıyorsunuz prize. Kısa devre testi ile faz ve nötrleri buluyorsunuz. Boruları görebiliyorsanız bunlara gerek yok zaten her linyeyi rahatça bulabilirsiniz.
Her linyenin kendine ait faz ve nötrünü bulduktan sonra sistemi 4 e bölüyorsunuz.
Böldüğünüz 4 sistemden her birini ayrı KAKŞ ile besliyorsunuz ve KAKŞ den sonrasını ayrı nötr klemenslerine gireceksiniz, zaten 4 adet klemensiniz var.
Sistemi 4 e böldüğümüz için KAKŞ gereksiz açma yapmayacaktır.

Bunları da yapmanızı tavsiye ederim:
Oradaki trifaze KAKŞ yerine sigorta koyun sigortadan 4 adet KAKŞ ye gitsin. KAKŞ ile devre açıp kapamayın.
KAKŞ ye aksi belirtilmedikçe üstten bağlantı yapmalısınız.
Sisteminize mutlaka Parafudr eklemelisiniz.
Gerilim ve akım koruma rölesi de eklemenizi tavsiye ederim.

Bu dediklerimi en başından yapsaydınız bu forumla hiç tanışmamış olurdunuz belki.
İşçilik rezalet bu arada.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Yapılacak şeyi söylüyorum:

En az 4 tane monofaze A tipi KAKŞ (Kablodan geçebilecek max akımın üzerinde KAKŞ seçin) alıyorsunuz.
Bütün sistemi 4 e bölüyorsunuz.
Her bir faz ve nötr ü bulmak için enerjiyi kesip nötr atlamalarını iptal edip küçük bir jumper takıyorsunuz prize. Kısa devre testi ile faz ve nötrleri buluyorsunuz. Boruları görebiliyorsanız bunlara gerek yok zaten her linyeyi rahatça bulabilirsiniz.
Her linyenin kendine ait faz ve nötrünü bulduktan sonra sistemi 4 e bölüyorsunuz.
Böldüğünüz 4 sistemden her birini ayrı KAKŞ ile besliyorsunuz ve KAKŞ den sonrasını ayrı nötr klemenslerine gireceksiniz, zaten 4 adet klemensiniz var.
Sistemi 4 e böldüğümüz için KAKŞ gereksiz açma yapmayacaktır.

Bunları da yapmanızı tavsiye ederim:
Oradaki trifaze KAKŞ yerine sigorta koyun sigortadan 4 adet KAKŞ ye gitsin. KAKŞ ile devre açıp kapamayın.
KAKŞ ye aksi belirtilmedikçe üstten bağlantı yapmalısınız.
Sisteminize mutlaka parafudr eklemelisiniz.
Gerilim ve akım koruma rölesi de eklemenizi tavsiye ederim.

Bu dediklerimi en başından yapsaydınız bu forumla hiç tanışmamış olurdunuz belki.
İşçilik rezalet bu arada.
Ek olarak Düşük/yüksek voltaj ve Akım sınırlayıcıda takılabilir.

Bana ilginç gelen Irmağı geçip (tek hat mimari) derede boğulmak (panonun hali).

Çekilen kablo metrajı çok fazla olduğu için kaçak akım değeri 30ma aşıyor gibi, kakr sayısı artırıldığında sorun çözülecektir.

Çekilen kablo metrajı çok fazla olduğu için kaçak akım değeri 30ma aşıyor gibi, kakr sayısı artırıldığında sorun çözülecektir.
şimdi ben dingil amca derki; hani ne kaa, köfte, o kaa ekmek. yapan/tesisatı planlayan dingil benden bir adım geride. şimdi sıfat kullanacağım beni banlıyacaklar. lan dingil. benim sistemimde 3 tane ana motorpompa vardı ve üçü de birinden bağımsızdı ama senkronize çalışırdı. bu dingil arkadaş neye hizmet ediyor? merak ettim. mühendis dediğin adam getirileri ve götürüleri hesap eder. eğer yapamıyorsa zaten mühendis değildir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri