R-600 a gazlı sistem sorunu

VOLKANN78

Üye
R600a 100 gram r 134a kaç gram a eş değerdir acil yardım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
komprosörü ne kullandın ? yoksa sisteme sadece gazmı basaçaksın

Evet ali ustam sistemi değiştirdim buzdolabı 96 gram r600a gaz alıyor

ali ustam 600a gaz sistem değişti EMBRACO

1/4 motormu ?
kılcal boyu degiştimi?
Motor 600 gazlımı?134A lımı?

MOTOR 1/4 134 GAZLI KILCAL DEĞİŞMEDİ DEĞİŞMESİ GEREKİR Mİ

Motor 1/4 134 gazlı kılcal değişmedi değişmesi yada uzayıp kısalması gerekir mi

kılcal boyu gaz basıncının düşüklügünden dolayı R-600 gazda 134 a gazlı sistemlere göre daha kısadır .
cevrim yapılan sistemlerin kılcalı 18-20 cm uzun tutulması gerekir gaz miktarına gelince 140 gr gaz yeterli gelecektir yinede manometre ampermetre ile alacagınız sonuç sizi daha sağlıklı bir mıktarda gaz vermenizi sağlatacaktır.

ali beyin verdiği bilgilere katılıyorum.yalnız sistemdeki kompresör tipini diğer gaza çevirdiğinizde sitemin bütün borularını ve evaporatörü asetonla temizlemelisiniz aksi takdirde sistemdeki yağ komresörün kiyle karışarak hem kompresörü bozar hemde sistemde tıkanmaya neden olur ee sonrada gitti bizim freon doğru ozon tabakasına.
işin şakası bir yana sadece R12 sistemi 134 e çevirirken problem olmaz geri kalan dönüşümlerde mutlaka sistemde kalan yağı tamamen temizlemelisiniz kolay gelsin.

hocam bu asetonla temizlik tam anlamıyla nasıl oluyor acıklayabilirmisin

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri