3 Faz Dengeli Sistemde Nötrden Akım Geçmesi

Üniversitenin kapısından eşek hasbelkader girse o bile tahminim mezun olur çıkar . Sözüm meclisten dışarı . Ben çok kötü bir öğrenciydim , ben bile mezun oldum . Üniversite de eğitim şudur . Normal eğitim zamanında kafalerde al kızı ver papazı kağıt oynanır , tavla oynanır , hatunlarla muhabbet yapılır bol dumanlı. Sınav zamanı fotokopiciye gidilir . Orada her hocanın yıllara göre sınav soruları kolilenmiş ve etiketlenmiş biçimde bulunur . Uygun hocanın soruları alınır . Ya aynısı ya benzeri çıkar .

Benim anlamadığım bir nokta var . Senin inverterlerin herhalde bir fazdan üç faza . Üç fazın zaten halihazırda olduğu bir yerde ne yapmaya böyle inverter kullanmışlar . Sirkülasyon pompasında devir ayarı da çok mu lazımmış . Ayrıca direk yol alsa ne olurmuş kuş kadar motor .
Ben de günlerdir "ne alaka, neden gerek duyulmuş ki?" diyorum. Konunun ilk başında 3 faz besleme olduğu belirtilip sürücüden bahsedilmenesi harmonik ihtimalinin direk pas geçilmesine neden oldu.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Üniversitenin kapısından eşek hasbelkader girse o bile tahminim mezun olur çıkar . Sözüm meclisten dışarı . Ben çok kötü bir öğrenciydim , ben bile mezun oldum . Üniversite de eğitim şudur . Normal eğitim zamanında kafalerde al kızı ver papazı kağıt oynanır , tavla oynanır , hatunlarla muhabbet yapılır bol dumanlı. Sınav zamanı fotokopiciye gidilir . Orada her hocanın yıllara göre sınav soruları kolilenmiş ve etiketlenmiş biçimde bulunur . Uygun hocanın soruları alınır . Ya aynısı ya benzeri çıkar .

Benim anlamadığım bir nokta var . Senin inverterlerin herhalde bir fazdan üç faza . Üç fazın zaten halihazırda olduğu bir yerde ne yapmaya böyle inverter kullanmışlar . Sirkülasyon pompasında devir ayarı da çok mu lazımmış . Ayrıca direk yol alsa ne olurmuş kuş kadar motor .
mekanikçi müellifin işgüzarlığı kesinlikle. 5 yıldır bir kere bile kimse motor kontrolu yapmamıştır. hepsi 40hz devirde sabit dönüyor yıllardır. kafayı yiyorum fkhagdkf
Ben de günlerdir "ne alaka, neden gerek duyulmuş ki?" diyorum. Konunun ilk başında 3 faz besleme olduğu belirtilip sürücüden bahsedilmenesi harmonik ihtimalinin direk pas geçilmesine neden oldu.
benim hatam kesinlikle özürdilerim, ben harmonikten şüpheleniyordum zaten ama benim kafamı krıştıran asıl mesele harmonik değil. toplamlar neden birbirini tutmuyor halen anlamış değilim. L fazları 51, 66, 34 olması gerekirken neden 30 30 30

Son düzenleme:
Bu uyarı ve endişemi en başta belirtmiş -
tim.Sadece ! harmonik ölçümü yapan ( bi-
razda pahalı ! ) cihazlar,daha doğru yön -
lendirme yapar.Meşhur söz " ölçülemeyen
büyüklük,kontrol edilemez ".Harmonik ko-
nusu,tam bu söz içindir.Fluke,Chauvın Ar-
noux ve benzeri cihazlar kullanılması da-
ha doğrudur diye düşünürüm.

Bu uyarı ve endişemi en başta belirtmiş -
tim.Sadece ! harmonik ölçümü yapan ( bi-
razda pahalı ! ) cihazlar,daha doğru yön -
lendirme yapar.Meşhur söz " ölçülemeyen
büyüklük,kontrol edilemez ".Harmonik ko-
nusu,tam bu söz içindir.Fluke,Chauvın Ar-
noux ve benzeri cihazlar kullanılması da-
ha doğrudur diye düşünürüm.
Yahu baba Mercedes diyorsun, BMW diyorsun. Bizim ülkenin gerçeği LPG li gariban araçlar 😀

Şimdi,mutfak gideri temizliği yapanlar, 15000 ₺ lik ! kamera kullanıyor.Daha biz
RMS e geçemedik.Kader utansın. ;)
Elektriğin de insan dışkısı ve atığı gibi görüntü ve koku olarak berbat bir etkisi olsa her ölçü aletinin kralı alınırdı herhalde. Elektrikte bir yerler gümler patlar çatlar ondan sonra ne oluyor yeaaaaa denir. Çünkü bu işler olana kadar koku gelmez. Ortalığı bok götürmez.

Elektriğin de insan dışkısı ve atığı gibi görüntü ve koku olarak berbat bir etkisi olsa her ölçü aletinin kralı alınırdı herhalde. Elektrikte bir yerler gümler patlar çatlar ondan sonra ne oluyor yeaaaaa denir. Çünkü bu işler olana kadar koku gelmez. Ortalığı bok götürmez.
Mesleki dezenformasyon :)

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri