Rüzgar ve güneş olmadan sınırsız elektrik üretimi projem

Emekli komiser
Muammer yıldız

Başka video ve dökümanlar mevcut

Bu sefer biz yapmışız. Sanırım ejnebiler cidden ilgilenmiş. OTB araştırma merkezinde Toplantı katılımcıları.
Dutch technical University bilim adamları.

https://m.youtube.com/playlist?list=PLvjMOQ7Qk6Lh07QCE9Q_ZlZ-2WalLMGmL

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Video tarihleri 5-6 senelik...

Buradaki problem "üretmek". Manyetik alan ile kendi içinde gayet uzun sürebilecek bir çevrim sağlanması ile enerji üretmek çok çok farklı şeyler.

Bildiğim kadarı ile bu tür motorlarda (manyetik) daha enerji üreteneni kimse yapmadı yapamadı.zira enerjinin çevrimi gereğince birim miktarda güç üretebilmek için birim miktarda güçten fazla iş üretmeniz lazım ki ortaya bir fark çıksın.

Eğer bu motor sadece kendi çevrimini tamamlamak değil güçte üretebilecek bir seviyede olsa idi şimdiye kadar ticarileşmemesi mümkün değildi.En azından şahsın kendisi üretir adetli satardı.

Hocam çok fazla bir güç değil.Motor hızı 2000rpm az üstü.

Benzer motor yapmışlar. 10kw deniliyor. Muammer yıldız a ait değil sanırım.
Bağlı dinamo ile bir küçük soba yakabiliyor.

Bu perendev motoru diye biliyorum.
Bu motor mıknatısların enerjisi ile çalışıyor fakat mıknatıslar zamanla gücünü kaybediyor.
yeni mıknatıslar için elde edilen enerjiden daha fazla enerji gerekiyor diye bir forumda söylenmişti.

Bizim de bilimde yerimiz var. Bu yer daha büyük olmalı ve olacak. Daha büyük buluşlara imza atmalıyız. Yoksa başkasına muhtacız

Yeni ve güncel bir olayımız var. Haberiniz olsun istedim.

5G'nin BABASI, POLAR KODU ile 5G'yi mümkun kılan Bilimadamımız,
Sivas, Zara, Turkiye, Prof. Dr. Erdal Arıkan.
Huwei şirketinin onuruna düzenlediği karşılama töreninde görülüyor. Böyle insanlara şapka çıkarılır.

(Kendinize güvenin ve dersinize çalışın, alanınızın hakkını verin)

Boşa emek ve zaman kaybı. Bir iPhone (100-150gr demir plastik yığını) 2bin $+vergi No problem. Başkası yorulup yapsın. Biz Mühendislerimize ihale dosyası hazırlatıp ve satın alırız.
Tüm sorun ihale dosyası. Bas imzayı, al teknolojiyi.Değilmi ama?

Boşa emek ve zaman kaybı. Bir iPhone (100-150gr demir plastik yığını) 2bin $+vergi No problem. Başkası yorulup yapsın. Biz Mühendislerimize ihale dosyası hazırlatıp ve satın alırız.
Tüm sorun ihale dosyası. Bas imzayı, al teknolojiyi.Değilmi ama?

Ben açılan konu başlığına yorum yapıyorum. Siz ise alakasız bir konu üzerindesiniz !!!

iphone ! Girdisiz sınırsız enerji ! Keskel alaka !!! :eek:

Alemi yaratan Rabbim belki bir gün fiziğin temellerini de kökünden değiştirir kim bilir ! :eek:

Son düzenleme:
Filanca yapmış fişmanca uydurmuş ... İnandığımız kadar kuşku duymalıyız, polis veya kamu görevlisi bunu icat ediyor da elektrik elektronik üzerine mesleki kariyeri olan profesörler hocalar düşünemiyor demek ki?! Zaten lise mezunu olan ben de genel ve beyin ameliytları için alet ve protez üretiyorum :D demekle eşdeğer değil mi!

PEki Çin neden 5G yi bu kadar büyütüyor zaten yıllarca ülkemizde 4.5G kullanmıyor muyuz (hatta dünyada kullanan tek ülkeyiz)?! NEden Sn. Prof. Dr. Erdal Arıkan'a ödül veriyor hatta devlet düzeyinde denilebilecek kadar fakat ülkemiz kendi insanına bu denli değer vermiyor, bir ünlü kadar veya Muammer Yıldız kadar konuşulmuyor??? Bilim adamımızın bu buluşunu neden bir kasap bir oto kaportacı yapamadı?!

Son sözüm kuşku duyun bilmediğiniz alanlarsa daha da fazla, çıkan haberlere buluşlara bakın mucidlerine bakmalı eğitim hayatlarını öğrenmeliyiz, gereksiz kişileri yüceltmekten kaçınmalıyız ülkece. Umarım ki ülkece bu bilim insanımız gibi değerlerin önemini kavrar gerekli saygıyı ve desteği sağlar, beyin göçünü engelleyebiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri