Rüzgar ve güneş olmadan sınırsız elektrik üretimi projem

Milleti kendinize güldürmemeniz için;
1-) Termodinamik kanunlarını araştırın.
2-) Generatör nedir? Nasıl üzerine yük alır ve şebekeyi besler araştırın. (bkz. senkron generatörler)
Bedava enerjiye inanmak, toprağa para ağacı dikilebildiğine inanmak gibi bir şeydir. Yapmayın etmeyin.
Bedava enerji demek %100'den fazla verim demektir. %100 verim bile teorik olarak imkansızken bedava enerjiye inanan insanları görmek gerçekten beni derinden üzüyor.
Bana deseniz ki daha verimli generatör yapalım. Eyvallah derim. Ancak nolur bedava enerji demeyin...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Milleti kendinize güldürmemeniz için;
1-) Termodinamik kanunlarını araştırın.
2-) Generatör nedir? Nasıl üzerine yük alır ve şebekeyi besler araştırın. (bkz. senkron generatörler)
Bedava enerjiye inanmak, toprağa para ağacı dikilebildiğine inanmak gibi bir şeydir. Yapmayın etmeyin.
Bedava enerji demek %100'den fazla verim demektir. %100 verim bile teorik olarak imkansızken bedava enerjiye inanan insanları görmek gerçekten beni derinden üzüyor.
Bana deseniz ki daha verimli generatör yapalım. Eyvallah derim. Ancak nolur bedava enerji demeyin...
Bu tür balon haberlerin çokca üfürüldüğü ülkeler malesef gelir adaletsizliğinin dizboyu olduğu ve halkının büyük kısmının hayat şartlarından şikayetçi olduğu ülkeler . Bu tür devletlerde ve ekonomilerde halkın bu gerginliğinin bir şekilde tahliye edilmesi lazım ( Çekvalf sistemi diyebiliriz ) . Halkı ve zor durumdaki insanları hızır gibi yetişip kurtaran ve her tarafı güllük gülistanlık yapan uydurma süper kahramanlar ( Superman , örümcek adam , vs vs yurtdışında , türkiye de ki salak karşılığının kim olduğunu herkes biliyor ). Futbol , pop müzik , boyalı medya basın , mankenler , futbolcular vs vs vs vs . Bedava enerji gelecek herşey çok güzel olacak da bunların teknoloji ve bilim tarafındaki uzantısı malesef . El altından bu zırvaları üreten cahil insanlar maddi ve manevi destekleniyor bile olabilir .

hiçbir sistemde çıkan enerji giren enerjiden büyük olamayacağı için sistemin bir süre sonra duracaktır.

biz buna devir daim makinası diyoruz. Kulakların çınlasın ayhan arıcan.
İmkansız biraz zaman alır diyorum :)
imkansız değil kardeşim....
yalnız sistemin maliyeti milyon dolarları bulur :)
kafanın içindeki proje şudur mıknatıslar ile bir motoru döndüreceksin ve elektrik üreteceksin
sürtünme kat sayısı çok fazla olduğu için proje çöpe gider :)
sürtünme kat sayısı nı en aza indirmek için aya gideceksin :)
yada nasa ya gidip yer çekimsiz ortamda o projeni çalıştıracaksın
başka türlü yolu yoktur
İMKANSIZ DİYE BİR ŞEY YOKTUR
HERŞEYİN BİR YOLU MUTLAKA VARDIR
ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLİYORUM
HER NE PROJEN OLURSA MUTLAKA PAYLAŞ
BİZİM TÜRKLER ALAY ETMEYİ SEVERLER
AMA SEN MUTLAKA PAYLAŞ

İmkansız biraz zaman alır diyorum :)
imkansız değil kardeşim....
yalnız sistemin maliyeti milyon dolarları bulur :)
kafanın içindeki proje şudur mıknatıslar ile bir motoru döndüreceksin ve elektrik üreteceksin
sürtünme kat sayısı çok fazla olduğu için proje çöpe gider :)
sürtünme kat sayısı nı en aza indirmek için aya gideceksin :)
yada nasa ya gidip yer çekimsiz ortamda o projeni çalıştıracaksın
başka türlü yolu yoktur
İMKANSIZ DİYE BİR ŞEY YOKTUR
HERŞEYİN BİR YOLU MUTLAKA VARDIR
ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLİYORUM
HER NE PROJEN OLURSA MUTLAKA PAYLAŞ
BİZİM TÜRKLER ALAY ETMEYİ SEVERLER
AMA SEN MUTLAKA PAYLAŞ
k

Konuya buradan devam o zaman.. :):):D

k

Konuya buradan devam o zaman.. :):):D
ne yapalım :) sen başlat yeni bir konu devam edelim bakalım sonuç ne olacak merak ettim doğrusu :) by lent ile zaten şu anda papaz durumundayız :) amperde anlaşamadık bir tür bir de seninle konuşalım neler olacak :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
ne yapalım :) sen başlat yeni bir konu devam edelim bakalım sonuç ne olacak merak ettim doğrusu :) by lent ile zaten şu anda papaz durumundayız :) amperde anlaşamadık bir tür bir de seninle konuşalım neler olacak :)

Once amper voltaj guç watt kavramlarini ogrenmelisiniz. Sonra aşık atmalisiniz. Bende bu tavrinizin sonu nereye varacak onu merak ediyorum.

o konuyu boş verin gitsin :) onlar önemli bir mevzu değil. hesaplama hataları olabilir bu normal dir.

o konuyu boş verin gitsin :) onlar önemli bir mevzu değil. hesaplama hataları olabilir bu normal dir.

Teknik bir konuda ortaya bir bilgi atip onu sonradan bosveremezsiniz.

Mesela bir ogretimde birazdan geliyor. Ilgili konuda alintilayacagim. Beni bekle.

BEN SINIRLARI AŞTIM
SİZDE AŞIN GİTSİN :)
ŞINIRLARI AŞTA GEL KURBANIN OLAM :) ŞARKISI VARYA TAM BENLİK BİR ŞARKI
ŞÜPHE VARYA ŞÜPHE DEDİĞİMİZ OLAY
ŞÜPHE ETMEZ İSEN BULAMAZSIN HİÇ BİR ŞEYİ
HATTA ŞÜPHE İLE İLGİLİ BİR BİLİM ADAMININ SÖZÜ VARDI NEYDİ HATIRLAMADIM
DUR BİR GOOGLE AMCAYA BİR SORAYIM :)
Şüphe duymadan ve tartışmadan nasıl bilim olur?
Bilim Akademisi “Aşılara karşı kuşku yersiz/ Tartışma yersiz ve riskli/ Yersiz kuşku ve bilim dışı iddialarla aşıların toplum sağlığına olan yararlı etkilerinin tartışmaya açılması ölüme kadar gidebilecek risklere yol açar” diyor.
Bu ifadeler adında bilim ve akademi kelimeleri olan bir kuruluşa değil ancak “dediğim dedik” diyen bir diktatöre veya onun rejimine yakışır.
Bilim, en doğru bilinenler dâhil her şeyden şüphelenmeyi ve tartışmayı gerektirir ve ancak bu sayede gelişir.
Hele de tıp gibi bilgilerin ve doğruların sürekli olarak değiştiği bir bilim dalında mevcut bilgi ve verilerden kuşku duymamak akıl dışıdır.
Kuşku duymamak ve tartışmamak, mevcut bilgiyi kayıtsız şartsız kabullenmek sadece dinlerde vardır; bilimin mantığına aykırıdır.
NEYSE BULAMADIM BU YAZIYI BULDUM :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri