Prizin toprak hattında enerji var!

roksyyyyy

Üye
Arkadaşlar evimde bulunan prizin toprak hattında enerji var.
Ne yapmam gerektiğini söyleyebilir misiniz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşım konuyu biraz açarmısın..

nötr hattı ile toprak hattı karışmış olabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
toprak hattında mutlaka başka bir hat karışmış olabilir.

acilen bir elektrikçi cağırmanızı tavsiye ederim:D

Evinde bulunan cihazlardan birinde toprağa kaçak var. Ve Topraklaman iyi çalışmıyor. Bunu test etmek için Topraklı tüm cihazların fişini çek ve tekrar kontrol et, eğer problem çözülmüşse , bu sefer cihazları teker teker takarak, her cihaz için topraklamanı tekrar konrol ederek hangi cihazdan kaçak olduğunu bul. Bu forumda bulunduğuna göre ve 15 popularite aldığına göre o cihazı ne yapacağını ve topraklamanı nasıl sağlıklı hale getireceğinide biliyorsundur herhalde.....

ERTEK68 nicli üye sizin söylediğiniz şekilde bu işin hiç bir alakası yokmuş ilk önce bunu belirtmek isterim.populerlik işine gelince benim populerliğimin fazla olması burda konu açamayacağım ya da herşeyi bileceğim anlamına gelmez.Ben pratikte fazla bilgisi olmayan fakat teorikte bilgisi olan bir kardeşinizim.Çünkü ben daha bir öğrenciyim.
Saygılarımla
Herkese teşkrlr (Sorunu hallettim)

ERTEK68 nicli üye sizin söylediğiniz şekilde bu işin hiç bir alakası yokmuş ilk önce bunu belirtmek isterim.populerlik işine gelince benim populerliğimin fazla olması burda konu açamayacağım ya da herşeyi bileceğim anlamına gelmez.Ben pratikte fazla bilgisi olmayan fakat teorikte bilgisi olan bir kardeşinizim.Çünkü ben daha bir öğrenciyim.
Saygılarımla
Herkese teşkrlr (Sorunu hallettim)

aslında arkadaşımız sana gayet mantıklı ve olabilecek bazı durumları yazmış
sen neden bu kadar kasıldın onu anlamayadık

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular