PC'ler ve teknolojik sohbetler.

@Mr_YAMYAM Hocam aşağıda resimde görülen USB ses kartı sizce nasıldır ? Aşağı yukarı bir fiyat tahmini yapabilirmisiniz.

EqQqWx.jpg

EqQWYp.jpg

EqQKjv.jpg

EqQ2d6.jpg

5.1 ses verebilir sanırım 3 tane 3,5mm jak var mavi olan varsa Line in de var ...

7.1 nasıl veriyor? 3 taner 3,5 jak var r,l ön-r,l arka- merkez,sub bass şeklinde.

7.1 verebilir. Mühim değil. Çünkü her jakta 4 adet uç bulunuyor.
4 uçtan birisi şase ise 3 er adet çıkış alınabilir. 7.1 için 8 canlı uç gerektiğine göre...
Ancak böyle bir ses kartı için kaliteden bahsedemem.
Bir ses kartında olması gereken RAM, BUFFER veya benzer chipler görünmüyor. Bir zamanların uyduruk anakartlarındaki chip gibi bir entegre görülüyor.

PLEXTONE GS3 7.1 Kanal Ses Kartı Adaptörü

Modeli: PLEXTONE Pu Ji GS3
Renk: Siyah
Özellik: Harici USB bilgisayar oyunu ses kartı
Örnekleme oranı: 44.1K/48K/96K
İşlev: Sanal 7.1 Surround Ses
Sistem uyumluluğu: Windows XP, Windows Vista, Windows 7/8/10 için
Ses kartı sesi: sanal 7.1 kanal
Ses kartı kablo uzunluğu: 7,5 cm
Ses kartının toplam uzunluğu: 18 cm
Fiş özellikleri: USB
Ürün ağırlığı: 65 gr
Renk kutusu boyutu: 21 x 7 x 3 cm

EqKIhp.jpg

EqqUfj.jpg

Eqq2z8.jpg

Onursal Hocam fiyat 13 $ ben laptoplarda (TOSHIBA - ASUS)denedim bu ses kartı ile müzikler laptopların onboard ses kartlarından daha güzel çalıyor.

Son düzenleme:
Onursal Hocam fiyat 13 $ ben laptoplarda (TOSHIBA - ASUS)denedim bu ses kartı ile müzikler laptopların onboard ses kartlarından daha güzel çalıyor.
Normaldir.
Kulaklık için çıkış empedansını azcık düşürebilmişlerse, kulaklıktan leptop ses kartlarına göre daha iyi ses alınabilir.
Zaten çok pahalı olmayıp belli amaca yönelik ürünlerden.
İlla kıyaslama yapılması istenirse yıllar önce 20TL ye alıp sizlerin PC ye taktığım şu ses kartı ile kıyaslanabilir.
https://www.amazon.com/Creative-Sound-Blaster-Digital-SB0220/dp/B000Q78M7K

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri