Otomatik sigorta atıyor

erssvm

Üye
Merhaba.
Şu an küçük bir dairedeyim.
Evin 1 sigortası 1 kablo yüzünden atıyor, kabloyu boşa çıkardım diğer sigortaya değdirdim bu sefer o sigorta attı.
Kabloyu boşta bıraktım, evdeki prizler tamamen boşta.
Ve kabloyu boşta bırakmama rağmen bütün priz ve aydınlatmalar çalışıyor. Sigorta ve kabloyu boşa çıkardım sorun ne olabilir, kablonun nereye gittiğini bilemiyorum, nasıl bilirim nerenin kablosu bu boşta duran ve bağlayınca sigorta attıran.
Teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba.
Şu an küçük bir dairedeyim.
Evin 1 sigortası 1 kablo yüzünden atıyor, kabloyu boşa çıkardım diğer sigortaya değdirdim bu sefer o sigorta attı.
Kabloyu boşta bıraktım, evdeki prizler tamamen boşta.
Ve kabloyu boşta bırakmama rağmen bütün priz ve aydınlatmalar çalışıyor. Sigorta ve kabloyu boşa çıkardım sorun ne olabilir, kablonun nereye gittiğini bilemiyorum, nasıl bilirim nerenin kablosu bu boşta duran ve bağlayınca sigorta attıran.
Teşekkürler.
(kablonun nereye gittiğini bilemiyorum, nasıl bilirim nerenin kablosu bu boşta duran ve bağlayınca sigorta attıran.)Bekle neresi çalışmıyorsa orasının kablosudur.

Söz konusu kablo toprak hattı olmasın?

Bir görüntüsü var mı? Kontrol kalemi ve ölçü aleti varsa ölçmek lazım.
Teşekkürler, muhtemelen toprak değil kırmızı renkli, boşta bıraktım artık, sigorta da boşta. Böyle olunca şikayet yok şimdilik.😀

Rengi sizi yanıltmasın. Maalesef bizim elektrikçiler ellerinde hangi kablo varsa onu kullanır. Standartlarla pek ilgilenmezler. İşini doğru düzgün yapanlar müstesna.

Rengi sizi yanıltmasın. Maalesef bizim elektrikçiler ellerinde hangi kablo varsa onu kullanır. Standartlarla pek ilgilenmezler. İşini doğru düzgün yapanlar müstesna.
Sağolun, teşekkürler. Henüz bir geri dönüş olmadı.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri