otomasyon vidalama

kmllt84

Üye
Merhabalar,

İstanbulda yedek parça üretiyoruz e çok fazla vidalama işlemimiz var.
"Taban" dediğimiz parça üzerinde, 6 ad vida var. Hepsini tek seferde sıkacak bir sisteme ihtiyacım var.
Bu işin projesini alabilirsem, makineyi üretme & toplama imkanımız mevcut.
Hem bu proje için, hem de ilerde kendi işini yapmak isteyen,
bize proje konusuda dışardan destek olabilecek arkadaşlar varsa bana ulaşmasını rica ederim.
Ürünün yapılmışı var ve diğer otomasyon projeleri içinde çok da zor bir proje olduğunu düşünüyorum.
Desteğinizi rica ederim. Saygılarımla, ***@***

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
6 adet redüktörlü motor (şarjlı vidalamadaki mekanizma) deliklerin şablonuna göre yerleştir sağlam gövde içine at, motorları tek düğmeye bağla, sanırım yeterince anlaşılır oldu.

6 adet redüktörlü motor (şarjlı vidalamadaki mekanizma) deliklerin şablonuna göre yerleştir sağlam gövde içine at, motorları tek düğmeye bağla, sanırım yeterince anlaşılır oldu.
Cevap için teşekkür ederim ancak bunu projelendirmeye vaktim yok. Mail adresim gizlenmiş ancak bu işte uzman bir kişi iseniz bir şekilde bana ulaşın. beraber bu projeyi devreye alalım.

Teşrkkürler ben sadecw yol gösteririm.

1-6 adet vida 10 cm'lik ''Taban'a'' 5mm ara ile vidalanacak.
2-6 adet vida, aslında 1/2 parmak.
3-Saat'te kaç tane yapacak.
4-
35-Vidaları kim koyacak.

Hİç biyere gidemedik abüü.:D:D:D:D

Çocukluğunda çok lego oynayan arkadaş hemen belli oluyor :)

Sadece vidayı çevirmek ve döndürmek olsa sorun @by lent in söylediği gibi olabilir ama her vidanın yeterli tork değerinde sıkılmış olması da lazım . Bu noktada bir çatlak fikir de ben ortaya atayım , 6 adet havalı sıkma tabancasını kaplanın söylediği gibi muhafaza içine alacaksın , bunlara da zamanlı bir biçimde hava vermek için namur valf ve zaman rölesi kullanırsan iş çözülür bence ama çok uğraşmak lazım , bence değmez.

Tesekkur ederim. Biz proje tasarim konusunda destek alma icin 10,000 tl ayirdik. Siz olmasaniz bile, belki bir arkadasaniz vardir. Yonlendirirseniz memnun olurum. Saygilar...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri