Mach3 programını yeni yükledim cnc hareket etmiyor

cgode da büyük ihtimalle sıkıntı yok çünkü mach te çizdiğim nesne tam gözükyor heralde makinede ayarlayamadım ve evet Yusuf abim senin attığına göre yaparsam olmuyor benim kart farklı heral
attığım resim ayar kısmı
x ekseninden örnek vereyim klavyede sağ basıyorsan x sola gidiyorsa reserve seçeneğini tam tersi yapacksın
bu da eksenlere tuş atama kısmı confing te system hotkeys
2017-12-20_22-47-55.png

Senin eksenlerin bağlantıları yanlış bence x ile y sürücüleri ters takılmış

Senin eksenlerin bağlantıları yanlış bence x ile y sürücüleri ters takılmış
abim önceden doğru çalışıyordu ama ben yapamadım ayarlarını x ekseni machte z olmuş mesela bende şimdi farkınaa vardım

attığım resim ayar kısmı
x ekseninden örnek vereyim klavyede sağ basıyorsan x sola gidiyorsa reserve seçeneğini tam tersi yapacksın
bu da eksenlere tuş atama kısmı confing te system hotkeys
benim ilk ayarlarımda birşeyler yanlış bu eksenler çok farklı üstadım deniyorum herşeyi ama ilk başta bir yerde hata yaptım sanki

Moderatör tarafında düzenlendi:
abim önceden doğru çalışıyordu ama ben yapamadım ayarlarını x ekseni machte z olmuş mesela bende şimdi farkınaa vardım
Aboooo kablolara soketlere hiç müdahele ettin mi ? Yoksa pin ayarlarını yanlış yapmışsın

Aboooo kablolara soketlere hiç müdahele ettin mi ? Yoksa pin ayarlarını yanlış yapmışsın
yok üstad baktım ama hiç bir şeye dokunmadım ayararı sizin gösterdiğiniz yerden yaptım sağ sol ok tuşlarını kullandığımda y de gidip geliyor makine mach te ama x de yani doğru gidiyor

yok üstad baktım ama hiç bir şeye dokunmadım ayararı sizin gösterdiğiniz yerden yaptım sağ sol ok tuşlarını kullandığımda y de gidip geliyor makine mach te ama x de yani doğru gidiyor

Makinede x hareket ettiğinde ekranda da x hareket ediyor mu ? Aynı şekilde diğerleri içinde geçerli

üstatlar x tamamen tamam şimdi y yi yapmaya çalışıyorum ekranda v ok yönleri tamam ama y hareket ettğimde bıçak aşağı yukarı oynuyor

üstatlar x tamamen tamam şimdi y yi yapmaya çalışıyorum ekranda v ok yönleri tamam ama y hareket ettğimde bıçak aşağı yukarı oynuyor
port pin ekranınızın resmini atabilir misiniz
y ekseninde iki motor var a eksenini y eksenine slave yapmanız lazım config te slave axis var
2017-12-20_23-24-55.png

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri