TB6600 yeni cnc preojesi

Step puls = 5
dir puls = 0

diğerleri için hangisine kaç yazılır neden yazılır ?
eğitim şart..
Vuruntu dediğiniz şey adım kaçırma .
Gelen komutların algılanamadığı , lüzumsuz komut geldiği , güç kaynağının yetmediği gibi bir çok sebebi olabilir.

Abi bu akşam daha iyice bir kablo ile deneyeceğim, iş yerindeki panodan sürücü sökemem; ama evdeki step motoru iş yerindeki panoda deneyebilirim.

Step puls = 5
dir puls = 0

Bunu yapmamı mı tavsiye edersin abi?

Step puls = 5
dir puls = 0

diğerleri için hangisine kaç yazılır neden yazılır ?
eğitim şart..
Vuruntu dediğiniz şey adım kaçırma .
Gelen komutların algılanamadığı , lüzumsuz komut geldiği , güç kaynağının yetmediği gibi bir çok sebebi olabilir.

kazim agbi step ve puls ayarlarini 5 ve 0 yap yada togitogi yine bu ayarlari 3 yap diyo bunlaron nasil yada ne ise yaradigini aciklayabilirmisin rica etsem...

Değerli arkadaşlar,

5-0 ile 3-3 değerlerini ayrı ayrı girdim, hatta tüm olasılıkları da denedim. Yine sonuç aynı malesef..

Defalarca yazılmış açıklanmış şeyler.
Bir programın en iyi öğreticisi help leridir , tabii okuma zahmetine katlanılırsa.

27zhe2t.png

-----------

Videoya göre eksik puls ler ve hatta dir sinyalinin olur olmaz değişimi gibi görülüyor.
Mach3 ü sil kalan dosyalarını da sil .
Yeniden kur ayarlarını fazla kurcalamadan sadece motor tuning ve pin port ayarlarını yap , her ayarı elleme , kernele dokunma.
Bir çok yerde mach3.xml dosyası ve ayarlardan bahsedildi .
Motor tuning ayarları nasıl neden yapılır öğren.
Yukarıda izolasyondan bahsettiler yabana atma.
Velocty değerini iyice düşür dene hata devam ediyorsa motoru başka çıkışta dene.
Sürücü hatası da olabilir zayıf ihtimal ama olur.

Defalarca yazılmış açıklanmış şeyler.
Bir programın en iyi öğreticisi help leridir , tabii okuma zahmetine katlanılırsa.

27zhe2t.png

-----------

Videoya göre eksik puls ler ve hatta dir sinyalinin olur olmaz değişimi gibi görülüyor.
Mach3 ü sil kalan dosyalarını da sil .
Yeniden kur ayarlarını fazla kurcalamadan sadece motor tuning ve pin port ayarlarını yap , her ayarı elleme , kernele dokunma.
Bir çok yerde mach3.xml dosyası ve ayarlardan bahsedildi .
Motor tuning ayarları nasıl neden yapılır öğren.
Yukarıda izolasyondan bahsettiler yabana atma.
Velocty değerini iyice düşür dene hata devam ediyorsa motoru başka çıkışta dene.
Sürücü hatası da olabilir zayıf ihtimal ama olur.

Tamamdır abi, biraz daha net kavradım özümsedim olayı.

Şimdi deniyorum.

Şimdi denedim, az bir iyileşme var. Bu arada işyerinden getirdiği lpt kablosunun uçları uymadı (her iki ucu da dişi) bu yüzden evdeki aluminyum bant ile ekranlamak zorunda kaldım :(

Genel durum, biraz daha iyice..

Şimdiki tavsiyen nedir abi ?

dipçe: "Motor tuning ayarları nasıl neden yapılır öğren.
Yukarıda izolasyondan bahsettiler yabana atma." bu ikisini de not aldım abi.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri