unsalson

Üye
merhaba arkadaşlar
cnc ruterde bildiniz üzre x y z eksenleri var. benim sorum şu kesim kafasını kesim yönüne döndürmek istiyoruz. yani cnc kesim yaparken kesim açısı neyse o yöne doğru dönmeli.
mach 3 z ekseninin etrafında dönen eksen c ekseni ama program c ekseni için post üret miyor.
c eksenine post üreten bir cam programı mı bulmamız gerek yoksa
mach 3 de ayar yaparak çözebilirmiyim bu sorunu.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

not: kesim kafası cam kesme elması olacak.....

Tanjant drag olayları.
iki seçencek var ya kendisi fizik kurallarına göre dönen,veya spindle yerine step gibi kontrollü motor kullanarak cama göre döndürmesi.bu durumlarda ayrı makine olarak yapılması daha uygun olur.

Ucuz yöntemi söyledim hata kayıp toleransını tespit et yıllarca çalışmış kendini ıspatlamış düzenek bas marşa devam ;).

o ihtimalide düşünüyrum ama,
tanjant sistemine göre pos üreten bir cam programı gerekli galiba ama hangisi onu bilemiyorum,
ben aslında x ve y eksenlerinden gelen sinyallere göre bir işlem yapmayı düşünüyorum.. bukonuda bi fikri olan yardımcı olabilirmi..

Tangential control , mach3 ten aktif edip bıçağı 4. eksene bağlayacağınız motor ile kontrol edin ilave kod çıkarmaya gerek yok.

Tangential control , mach3 ten aktif edip bıçağı 4. eksene bağlayacağınız motor ile kontrol edin ilave kod çıkarmaya gerek yok.

Tanjant kontrolü aktif ettiğimizde 4. eksen için motor bağlamasakta mach3 4. motor varmış gibi çalıştırıyor
eğer 4. ekseni bağlarda ayarlardan aktif edersek motor devrede olmuş oluyor sanırım doğru mu ?

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri