kondanstör dizilimi ?

role ayarlarını bilmediğim halde kendi kendime deneyim dedim set tuşundan auto sonra yukarı tuşundan set up ve set on seçerek oto tanıtmayı yaptım ancak biraz zorlandım L1 akım var L2 akımı okumadı L3 akım var trafoları yer değiştim olmadı faz sıralamasını takip ettim doğru sanırım beyin karıştı sonra bir kaç defa daha baştan başladım düzeldi 0216 entes bölge müdürlüğünü arayarak teknik destek alarak tamamladım ve harika çalışıyor gerçektende entes harika herkese tavsiye ederim cosf değerleri L1 L2 L3 de 1.00 bazan 0.999 oluyor güç çekildiğinde 0.615 lere düşer düşmez entes oto devreye girerek uygun kondanstörü aramaya başlıyor ve çekerek tekrar cosfi 1.00 oluyor 2-3-4 kademelerdeki monofaze 0.83 kwar lık kondans törlerde güç çok az olduğu durumlarda ve lambalar yandığında devreye alarak endüktifi düzenliyor bu benim için ilk oldu ne kadar korksamda kazasız belasız teslim ettim :) herkese teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ufak bir sorun var arkadaşlar herşey doğru, bağlantı, akım trafosu, ancak L2 akım değeri 0 sıfır
ucları söktüm yeniden bağladım düzeldi
ancak bugün ana şalter 125 amp tmş yi ve kombi sayacı ölçüm panosuna aldım fazarı renk koduna göre doğru bağladım şalteri açtım yine L2 akım görünmyo 0 sıfır. neden acaba roledemi bir sorun var, akım trafosundamı ,yoksa faz sıralamasını doğru dediğim halde gözümden mi kaçıyor

ufak bir sorun var arkadaşlar herşey doğru, bağlantı, akım trafosu, ancak L2 akım değeri 0 sıfır
ucları söktüm yeniden bağladım düzeldi
ancak bugün ana şalter 125 amp tmş yi ve kombi sayacı ölçüm panosuna aldım fazarı renk koduna göre doğru bağladım şalteri açtım yine L2 akım görünmyo 0 sıfır. neden acaba roledemi bir sorun var, akım trafosundamı ,yoksa faz sıralamasını doğru dediğim halde gözümden mi kaçıyor

Akım trafosu faz sırasını tekrar kontrol edin. Hata yoksa eğer;
Röle klemens girişlerinden faz sırasını ve buna bağlı olarakda akım trafosu bağlantılarını değiştirin.
Yani ilk sıralama RST ve akım trafolarıda bu fazlara göreyken, sonraki sıralama TRS ve akım trafoları da bu sıralamaya göre olsun.
Son bağlantıya göre röle üzerindeki L2 akımı sıfır ise hata rölededir. Başka bir fazdaki akımı sıfır görüyorsanız hata akım trafosundadır.
Bazen akım trafosu, etiket değerleri ile uyuşmuyor. Bunun için ölçü devresine kullandığımız (omicron ile test edilmiş) akım trafoları kullanmak olası hataları gideriyor.
Bazen da basit kablaj hataları (izoleye basma gibi, yüzüğün tam sıkılmayıp kayması gibi...) büyük sorunlar oluşturabiliyor.
Şimdiden kolay gelsin.

sayın genç anlattıklarınızı bana telefon aracılığı ile entes teknik destek yaptırdı değişen hiç bir şey olmadı trs olarak değiştirilen faz role sıralamasını tekrar kendi kafamdan rst olarak düzelttiğimde kendi kendine düzeldi belkide ben gözden bilmiyerek birşeyler kaçırıyorumdur dediklerinizi yarın tekrar deneyeceğim teşekkürler.

arkadaşlar L1-L2-L3 akımlarından L2 akım okunmuyo sistem yeni entes rg3 12 cs bi ara kendiliğinden düzeldi sayacı değişmem gerekiyordu sayaç ve tmş değiştikten sonra tekrar bozuldu L2 akım yok faz ve k-l uçları dedektör ve ölçü aleti ile kontrol ediyorum herşey doğru yinede yok. akım trafoları 1 hafta boşta kaldı patlamış olabilirmi ne yapmam gerekiyor yardım lütfen buarada sayın genç anlattıklarınızı henüz uygulamadım onuda uygulayacağım yarın

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri