1250 kw capasitif ceza

Kaelin,reaktör süren rölesi yok.Söktüğü-
nüz rölenin tipi nedir ? Kaelin,reaktör ve
kondansatör süren ! SVC diye bir aleti var.Bu röle ile eş çalışan ayrı bir sistem-
dir.
sami hocam muhtemelen sürücülü değil çünkü kael inceledim biraz kendi kullanım klavuzunda şöyle bir not yazıyor NOT3: SUPER-TCR kompanzasyonun kusursuz olması için tek başına satılmaz, reaktörler ile takım olarak satılır.

dolayısı ile rgkr kael kontaktörler farklı kondanstörler ABB ve panoda svc sürücü yok
yarın sabah rolenin resmini fabrikadan bana atacaklar size iletecem

panomuzda svc sürücü yok yarın sabah daha detaylı model tip ve bağlantı şemasını sunacağım
pdf dosyalarını siz atmadan önce google de inceledim kademe çeken role uçları reaktör termistöründen seri olarak dolaşıp kondanstör kontaktörünün A1 ucuna giriyor

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sistemden bir fotoğraf.
sami usta sayaç otomasyonundan son 6 ay incelemesini yaptım aktif reaaktif cap

kasım aralık ocak şubat mart nisana kadar oranlar çok iyi %5 ile %10 arası sıkıntı yok

ama her ne oluyorsa 1 mayıs 2022 gece 24 de reaktif sabitlenip capasitif uçmaya başlıyor 2 ay üstüste ceza yiyor

kael roleyi hiç tanımadığım için çıkardım kaele gelen 15 kademe kablosu 3 faz 1 nötr ve 6 tane k-l uc tıpkı entes de olduğu gibi sadece yerleri değişik başkada kael de uc yok desemki yanlış bağladım kablo arttı tamam derim kaele geri dönerim

entes rg312 cs taktım 1250 kw trafoda işletme akımı entes rolede tam yükte faz başı 200 toplamda 600 amper buda 400 kw ya eşit diye kondanstör büyük olduğundan ilk iş sisteme küçük kondanstör ekledim role ana aekranında değerler 1000-1000-1000 gösteriyor fazla kondanstör devreye almıyor akım trafosu 2000/5

capasitif biraz yavaşladı ama hala hızlı hızlı capasitif yazmaya devam ediyor hangi durumlarda dersen aktif çalışma hızlandıkca capasitifde hızlanıyor

rg312 cs var ayrlar tamam sabit kondanstör görünürde yok 800 kwr kondanstörü 320 ye kadar düşürerek kademe küçülttüm ama capasitif yazmaya devam ediyor

sadece kondanstörler çok tuhaf ilk defa görüyorum abb marka dikdörtgen bir kutu ve kablolar içeriye direk bağlı klemens yok ve kutu üstüne protolin dökülmüş bir kondanstör hepsi de sağlam arızalı olan yok galiba abb nin CLMD Alçak gerilim güç kondansatörleri Güç faktörü düzeltiyor

bu arada bazı kontaktörlere abb kondanstörlerini söküp tibcon tüp tipi küçük kondanstör bağladım devereye girip çıkıyor ama reaktörle birlikte olunca bir zarar verirmi

kafam karıştı

Son düzenleme:
Hocam şönt reaktör var demişsiniz ancak gücüyle alakalı bir bilgi göremedim açıklamalarınızdan.
Şönt reaktörler şayet sabit bağlandıysa ve tüm yük aynı anda devreye alınıp çıkarılıyor bu gücü dengeleyecek değerde kondansatör yoksa bunu şebekeden telafi ediyor olabilir. Şönt reaktörlerin doğrudan tüm yükü birden devreye alıp almadığını kontrol edip, yük analizlerini yaparak şönt reaktörleri faz başına sürücü kontrollü olarak tesis ettiğinizde bir problem kalmayacağı kanaatindeyim. Tabi yük analizi kısmı önemli zira 400kw tesis yükü demişsiniz ama endüktif kapasitif tüketim yahut üretimi olan yükler neler bilmeden net sonuç almak mümkün olmayacaktır.

ayrıca hücre odası çıkışında ki ana panoda 2 tane 10 kwr kondanstör iptal edilmiş zaten ben sabit den şüphelendim ama zaten iptaldi ama şönt reaktör bağlı avazı çıktığı kadar bağırıyordu kondanstörsüz şönt neye yarar deyip kapattım

Sistemde şönt reaktor kullanıldigından suphelenmemin nedeni yukardaki mesajda yazdiklarinizdi. Kullanilmiyorsa sıkınti yok.

Son gune ait kapasitif ve enduktif degerleriniz nedir?

Hocam şönt reaktör var demişsiniz ancak gücüyle alakalı bir bilgi göremedim açıklamalarınızdan.
Şönt reaktörler şayet sabit bağlandıysa ve tüm yük aynı anda devreye alınıp çıkarılıyor bu gücü dengeleyecek değerde kondansatör yoksa bunu şebekeden telafi ediyor olabilir. Şönt reaktörlerin doğrudan tüm yükü birden devreye alıp almadığını kontrol edip, yük analizlerini yaparak şönt reaktörleri faz başına sürücü kontrollü olarak tesis ettiğinizde bir problem kalmayacağı kanaatindeyim. Tabi yük analizi kısmı önemli zira 400kw tesis yükü demişsiniz ama endüktif kapasitif tüketim yahut üretimi olan yükler neler bilmeden net sonuç almak mümkün olmayacaktır.
hocam aynı sistem ve pano kurulduğu andan itibaren düzenli son 2 ay kapasitifden cezada kondanstör küçültünce kapasitif 14 de düştü ama ilerliyor yük genelde sürücülü motor led aydınlatma klima vs ofis sistem kasıtlı bozulmadı ise aynı sistem 2 ay önce sorunsuz ama 2 ay öncesinden aktif çok yüksek son 2 aydır çalışmıyor yarı yarıya durmuş fabrika
Sistemde şönt reaktor kullanıldigından suphelenmemin nedeni yukardaki mesajda yazdiklarinizdi. Kullanilmiyorsa sıkınti yok.

son 6 ay aynı sistem sorunsuz çalışıyor mayıs da %30 haziranda 25 son 20 günde 24 son 3 günde 14 de düştü ama ilerliyor agresif bir şekilde

dün sabah 7 den bugün sabah 7 kadar %14 kapasitif

benim anlamadığım 1250 kw trafo devrede ve reaktif iken devrede sabit kondanstör olmadığı halde bu capasitifi kim basıyor

şöyle bir durumda dikkatimi çekti hocam geçmişe gittiğimde ocak ayında 70 bin kw şubatta 55 bin martta 45 bin nisanda 38 bin kw harcamış yani her ay aktif düşerek gelmiş çalışma yok yüksek harcadığı günde ceza yok ama son 2 ay düşük harcamış kapasitif den ceza var

Son düzenleme:
hocam aynı sistem ve pano kurulduğu andan itibaren düzenli son 2 ay kapasitifden cezada kondanstör küçültünce kapasitif 14 de düştü ama ilerliyor yük genelde sürücülü motor led aydınlatma klima vs ofis sistem kasıtlı bozulmadı ise aynı sistem 2 ay önce sorunsuz ama 2 ay öncesinden aktif çok yüksek son 2 aydır çalışmıyor yarı yarıya durmuş fabrika

son 6 ay aynı sistem sorunsuz çalışıyor mayıs da %30 haziranda 25 son 20 günde 24 son 3 günde 14 de düştü ama ilerliyor agresif bir şekilde

dün sabah 7 den bugün sabah 7 kadar %14 kapasitif

benim anlamadığım 1250 kw trafo devrede ve reaktif iken devrede sabit kondanstör olmadığı halde bu capasitifi kim basıyor

şöyle bir durumda dikkatimi çekti hocam geçmişe gittiğimde ocak ayında 70 bin kw şubatta 55 bin martta 45 bin nisanda 38 bin kw harcamış yani her ay aktif düşerek gelmiş çalışma yok yüksek harcadığı günde ceza yok ama son 2 ay düşük harcamış kapasitif den ceza var
Sistem pano kurulduğundan beri aynı diyorsunuz ama son iki aydır sistemin çok düşük güç seviyesinde çalıştığını ifade ediyorsunuz. Panonuz yüksek kapasite ile kullanımda sistemi dengeleyecek şekilde planlanmış ancak düşük tüketimlerde tolere edebilecek şekilde planlanmamış. faz başına reaktif tüketimleri değerlendirmek, kondansatör güç dizilimini düşük güç tüketimlerini dikkate alacak şekilde tekrar dengeli dağıtıp kompanzasyona monofaze kademeler de ekleyip faz başına yük kontrollü sürücülü şönt reaktör tesis ederek tüm problemleri ortadan kaldıracağınız kanaatindeyim.

Sistem pano kurulduğundan beri aynı diyorsunuz ama son iki aydır sistemin çok düşük güç seviyesinde çalıştığını ifade ediyorsunuz. Panonuz yüksek kapasite ile kullanımda sistemi dengeleyecek şekilde planlanmış ancak düşük tüketimlerde tolere edebilecek şekilde planlanmamış. faz başına reaktif tüketimleri değerlendirmek, kondansatör güç dizilimini düşük güç tüketimlerini dikkate alacak şekilde tekrar dengeli dağıtıp kompanzasyona monofaze kademeler de ekleyip faz başına yük kontrollü sürücülü şönt reaktör tesis ederek tüm problemleri ortadan kaldıracağınız kanaatindeyim.
galiba sorunu buldum gibi

ofislerin ana kablosunu baralardan söküp 2500 amp abb kesicinin altına bağlamış dolayısı ile reaktif role ofislerdeki gücü görmüyor

ofisler 6 klima yüksek miktarda aydınlatma merkezi soğutma sistemi ve çevre aydınlatma mevcut bu işi 2 ay önce yapmış kapasitif ceza bundan olabilirmi ? reaktif olmaz çünkü sistemda fazla kondanstör olduğundan reaktif tolere ediliyor dolayısı iel fabrika boşta oladuğu halde yinede jkapasitif yazıyordu belkide akşam mesaii bitiminde kablo ayrılıpğ baraya bağlanacak gece göreceğiz inşaallah düzelir

ups ve şönt reaktör hakkında bilgi verebilecek arkadaş varmıdır

ups kapasitif cezaya sebep diye düşünüyorum ups deki kapasitifi nasıl engelleriz
şönt reaktörler endüktif basan cihazlardır diye inceledim trafo çıkışındaki şönt reaktörümüz 24 saat çalışıyor bu reaktifimizi yükseltiyor olabilirmi

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri