Kombi İle Evi Isıtıp Soğutmak.

peki bu kadar masrafa degermi acaba.randımanda verirmi bilinmez.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
evet söylediğiniz şey yapılabilir ve yapmakta kolay sadece biraz masraf yapmak gerekiyor tabiki verimi konusunda bir şey söyleyemem ama sistemin % 100 çalışacağından eminim çünki benimde aynı şekilde çalışmalarım var (teorik olarak) ayrıca kullanılacak yerin izalasyonunun olması hem ısıtma yönünden hemde soğutma yönünden çok önemli.

evet bu biraz teferruatlı bir sistem dediğim gibi tübitak bu konuda çalışmalar yapıyor
evet birde olayı biraz daha açalım ısınmada peki radyatör peteklerini klimalar gibi yapsak ve fan koysak yani soğutma peteğini ısınmada kullansak suyu buradan dolaştırsak ve fan ile üfleme yapsak daha fazla tasarruf yapamazmıyız sence..

esasında bu konu üzerinde çalışmalar yapmakda gerekir ama benim çok fazla zamanım yok bu konuda ama ısıstma ve soğutma sistemindeki arkadaşlar uğraşsalar iyi olur mağlum paramız hep dışarı gidiyor birde 10 kuruşluk gaza 60 kuruş ödüyoruz...

mesela böyle bişey olabilir..

A59-20090716151452.jpg

biz işyerinde zaten böyle birşeyle hem ısınıyoz hemde sogutuyoz.ama merkezi oksijen bölümümüz var.

niyemi yapmıyorlar şundan dolayı.......

mesela cameralı telefon ne zaman çıktı biliyormusun...
1985 lerde falan o teknolojiye ulaştılar ama yavaş yavaş her modelde yeni bir özellik ekleyerek piyasaya sürüyorlar böylece sömürge sistemi yürüyor yani tamamen duygusal ...

yani ikisini bir araya getirerek yapılırsa sömürgede yarıya inecek bence olmayacak şey değil...
bunun içinde bu konular üzerinde pek çalışılmıyor...mesela birkaç sene önce piyasaya sürülen polen filitreli klimaları mersedes firması 1980 lerde oto klima ve kalorifer sistemlerinde kullanıyordu...altı üstü 3 tl lik filitreden 100 tl fiyat farkı uygulanıyor...

zaten bu sistemde bireysel olarak olmaz...yani komple bir sistem olacak onun için sadece bir bölüm ayırıp soğutma ve ısıtma işlemini bu hüçrede yapıp daha sonra devir daim yaptırılacak ve dediğim gibi her petektede soğutmada nem oluşacağı için her petek altına su havuzu konulup ve bu suyun tahliye edilmesi gerekir ....

Moderatör tarafında düzenlendi:
sence klimamı yoksa bu sistemmi.sen hangisini kullanırsın.hangisi ev için daha verimli ve güvenli olur.

dediğim gibi bu sistem üzerinde çok iyi çalışılıp tam randıman sağlanacak bir sistem kurulabilirse tabiki klima kullanmam hem ısıtma ve hemde serinlemeyi tek bir sistemle yapacaksam niye ayrı ayrı kullanayım birde şu var bu sistemle evin tüm odalarını soğutacaksın niye tek oda için klima kullanayım ki...ama olay baya bir geniş kapsamlı birde her yer için termostat koyacaksın falan filan bir çok teferruat ama uğraşılabilir bir sistem...vakti olan arkadaşlar uğraşsın...

mehmetyazıcı kardeş bende onu anlatmaya çalışıyorum.zaten piyasada olmuş ve randımanlı çalışan bir sistemi herkes evine takar.ben şuan böyle birşey olmadığından dolayı klima diyorum.

evet bende aynı şeyi söylüyorum ..ama bu sistem üzerinde bu sektörde çelışan arkadaşlar uğraşsınlar benim sektör alanım farklı..ve vaktim yok..

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri