Kombi İle Evi Isıtıp Soğutmak.

bibidabu

Üye
Merhaba arkadaşlar bir proje düşünüyorum olabilirliği ihtimali varmı? Bu konuda çok fazla tecrübem yok. Evimizde kullandığımız doğalgaz kombi sistemi suyu ısıtarak borular ile evi gezdirip ısıtıyor bu kombinin içine başka bir motor daha takıp yazında soğuk su dolaştırdığımızda evin içinin soğuması ve bu şekilde evimizde gereksiz yere kullandığımız klimaları kullanmayız ve elektrikten büyük tasarruf ederiz. Sizce ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
elbette gaz olacak yoksa nasıl soğutsun farzet buzdolabı motoru.

peki radyatörden nasıl soguk hava üflenecek.radyatörede motor mu takacaksın.

bence sen kafanı yorma benim gibi klimayı aç ve parasını öde.

Moderatör tarafında düzenlendi:
kombi normal çalıştığı zaman sıcak hava mı üflüyo aynı şekilde soğuk su borulardan peteklerden geçicek. sadece sıcağın odayı ısıttığı kadar etkili olabilirliği tartışılır suyu o derecenin altına düşürmeden sabit bir ısıda geçirmek bence bütün mesele yada hat üzerinde alkollü su geçirilirse sıfırın altında -18 derece gibi bir sıcaklıkta bile su donmaz daha uygun olabilir.

evet bence belki olabilir.ama tabiki calışmak lazım kesin olarakta randıman verir demiyorum ama çok fazla teferruat gerektirir en azından radratörlerde nem oluşacak ve devamlı su damlatacaktır bu suyu her radratör için tahliye etmek gerekir...Ama sistem için çok fazla maliyet doğar bunada deymez yani normal petek yerine araba radratörü tarzında özel yapım petekler kullanmak ısınmada da bunun basınca dayanması gerekir....

olmaz.üfleme olmazsa oda sogumaz.leyene buz koy bakalım odayı sogutacakmı.

bozkurt63 çok karamsarsın ne imkansız şeler vardı oldu.Aslında olmıyacak birşey değil ona bakarsan leğene sıcaksuyu koyarsanda odayı ısıtmaz.radyotör sisteminin komple değişip hem sıcak hem soğuk su için uyarlanması gerekir. Kesinlikle nem olayını önlemek adına farklı sistem uygulana bilir.üfleme konusu tam muamma kesinlikle sessiz olmalıki anlamı olsun

bende onu diyorum kardeş.petekten odaya üfleme sistemi olmazsa sogutmaz.olsaydı kombi firmaları yaparlardı buna inan.

evet dediğin gibi fan koyacaksın zaten koymadan olmaz tabi ama birde odaya koyacagın buz ile kıyaslama olmaz tabiki işin daha farklı konumlarıda var olayı direk olmaz diye kestirip atmanın anlamı yok ...dez avantajlarıda var tabiki ben randıman konusında da sorunlar yasanacak peteklerin konumu da önemli petekler yerde olacağı için normalde ve soğuk hava aşagı çökeceğinden dolayıda petekleri yukarı koymak gerekir dediğim gibi bu seferde sıcakta sorun olacak sıcak havada yukarı çıkacağından zemin soğuk olacaktır ...neyse sonuçta bu tarz radyatörler de mevcut fanlı özeltip radyatörler...

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri