Klima soğuk üflüyor ancak soğutmuyor (25derece)

Boşalttığı seyin ne olduğunu biliyor mu acaba. 410 gaz farkli gazlardan meydana gelen bir gaz. Farklı oranlarda. Dışarıya atılan gaz sistemi etkileyebilir. Son olarak cihaz kurulurken vakum yapılmadı ise buda verimi düşürebilir. 410 gazlar naziktir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Baymak servis diye google arama yapınca yetkili servis zannedip ilk numaraya tıklamışım meğerse.

444 2573

Eve kadar çağırdık. Güvendik artık ne yapalım.
Boşalttığı seyin ne olduğunu biliyor mu acaba. 410 gaz farkli gazlardan meydana gelen bir gaz. Farklı oranlarda. Dışarıya atılan gaz sistemi etkileyebilir. Son olarak cihaz kurulurken vakum yapılmadı ise buda verimi düşürebilir. 410 gazlar naziktir.

Aslında asıl mesele şu idi. Geçen ay çok iyi soğuturken tatil dönüşü , bu sürede hiç kullanmadığım cihazın , daha düşük dış sıcaklık olmasına rağmen daha kötü çalışması beni kıllandırdı.
(Kışın hiç kullanmıyoruz klimayı)
Gaz basımı ile ilgili olsa ya başında da böyle olurdu diye düşündüm düz mantıkla.

Son düzenleme:
Abi o havada cihazi ısitmaya hemde 15 dk nasıl alcak. Sizce geçer mi
Oda ısısı 25c imiş. 30C veya max ayarlanırsa mutlaka geçer. Niye geçmesin?

410 gazlı cihazlarda diğerlerine göre çok az gaz vardır. Neredeyse 1/10. Bu yüzden 1 fıs bile çok eksilme demektir.

Oda ısısı 25c imiş. 30C veya max ayarlanırsa mutlaka geçer. Niye geçmesin?
Şimdi odada bebek hanım kayınvalide var diye henüz sıcak çalıştırmadım. Deneyeceğim ama
410 gazlı cihazlarda diğerlerine göre çok az gaz vardır. Neredeyse 1/10. Bu yüzden 1 fıs bile çok eksilme demektir.
Hocam bir sıkıntı olur mu?
Gelecek yaz başı Bakım+gaz basma vs işine bakayım diye düşünmüştüm ama yanlış mı düşünüyorum yoksa.

Çoğu servis yeni sistem cihazlardan anlamıyor.
Geçen haftalar Bosch inverter arızalandı. Küçük bir ilçe. Bayram sonrası servis yoğun sallıyor. Özel servislere söyledim. Cihazı duyunca yetkili servis çağırın dediler.
Servis 1 hafta sonra gelmiş. Dış ünite kartı arızalı demiş. 4 gün parça beklenmiş. Takmışlar çalışmamış. İç ünite kartı arızalı demişler. 4 gün parça beklemişler. Takmış çalışmış.
Çıkan kartın üzerinde arızalı dedikleri devre elemanı 2200mF 36V elek. kondansatör. Sapasağlam bir parça.
Yetkili servisler de tam hakim değil yeni cihazlara.
Bu arada dış kart 1650tl iç kart 600tl imiş. Elektrik dalgalanmalarına hassasmış. Servis fişine böyle yazdılar. Evin sigortası ödedi.

Şimdi odada bebek hanım kayınvalide var diye henüz sıcak çalıştırmadım. Deneyeceğim ama

Hocam bir sıkıntı olur mu?
Gelecek yaz başı bakım+gaz basma vs işine bakayım diye düşünmüştüm ama yanlış mı düşünüyorum yoksa.
Soğutuyorsa gerek yok. Ellemeyin çok.

Çoğu servis yeni sistem cihazlardan anlamıyor.
Geçen haftalar Bosch inverter arızalandı. Küçük bir ilçe. Bayram sonrası servis yoğun sallıyor. Özel servislere söyledim. Cihazı duyunca yetkili servis çağırın dediler.
Servis 1 hafta sonra gelmiş. Dış ünite kartı arızalı demiş. 4 gün parça beklenmiş. Takmışlar çalışmamış. İç ünite kartı arızalı demişler. 4 gün parça beklemişler. Takmış çalışmış.
Çıkan kartın üzerinde arızalı dedikleri devre elemanı 2200mF 36V elek. kondansatör. Sapasağlam bir parça.
Yetkili servisler de tam hakim değil yeni cihazlara.
Bu arada dış kart 1650tl iç kart 600tl imiş. Elektrik dalgalanmalarına hassasmış. Servis fişine böyle yazdılar. Evin sigortası ödedi.
Ev sigortası basıl ödedi hocam. Ne olursa olsun öder miydi yoksa elektrik dalgalanması diye mi?

Ev sigortası basıl ödedi hocam. Ne olursa olsun öder miydi yoksa elektrik dalgalanması diye mi?
Sigortanın özel şartlar kısmında yazan kriterlerde öder.
Benim sigortada 7 yaş sınırı var. Onlarınkinde 5 yaş yazıyordu.
Soğutuculardaki yiyecekler de sigortalı.
Birinde evde perde panoları düşmüştü. Haliyle klimaya da zarar verdi. Ödemişti.
Screenshot_20190901-213009_Drive~2.jpeg

Sonuç:
Yaklaşık 3 saat soğuk modda yüksek fan hızında 18 derecede çalıştı. Üfleme sıcaklığı en son 7 derece idi.
Oda sıcaklığı en fazla 24,5 oldu şu an hava durumuna bakıyorum dışrısı 23 derece imiş
Hava durumunda nem %81 odada %40 ama
Kovada da 2 litre kadar su birikti.

Şimdi sıcak moda alıyordum bakalım nasıl olacak.
=> Sıcak modda maksimum fan hızında 32 dereceye ayarladım. Hiç üflemiyor. Neden acaba?
Az önce iClean modundayken sıcak üflemişti oysa.
Isıtmaya alın.
Sıcaklığı max ayarlayın.
Fan min olsun.
15dk sonra çıkışta 45-50C olmalı.

Klimanizda bir sorun yok 7 °C ufleme gayet ideal.

Klimanizda bir sorun yok
Nasıl yani? Hala 25 dereceden daha soğuk yapmıyor odayı.
Klimanizda bir sorun yok 7 °C ufleme gayet ideal.
Üfleme sıcaklığı en başından beri bana da yeterli gözüküyor zaten. Ama işin içinden çıkamadım gerçekten. Soğuk üflüyor, fan hızı iyi. Esiyor yani ama oda tam serinlemiyor.

Konuyu açan ben olmasam alt kata fırın açılmıştır o yüzden yazacam. (Ev 9. Katta, en üst kat.)

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri