İnverter klima nasıl 7/24 tam yükte çalıştırılır ?

Klımanın üflediği hava, kısa zamanda geri dönuyor bence, dar duvara monte edip, salonun boyunca, hava üflese daha iyi loalurdu diye düşünüyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İç ünite boru sensorunu çıkarın. Ek yapıp sıcak bi yere koyun. Sorun çözülsun

Klımanın üflediği hava, kısa zamanda geri dönuyor bence, dar duvara monte edip, salonun boyunca, hava üflese daha iyi loalurdu diye düşünüyorum.
Ortam konforu için güzel çözüm fakat cihazların hararetini almak için pek te fazla fazdası olacağını sanmam. Bir miktar daha serinletir. Zira klimanın üflediği havanın %25i kadarı ancak cihazlara etki ediyordur.
İç ünite boru sensorunu çıkarın. Ek yapıp sıcak bi yere koyun. Sorun çözülsun
Bir süre sonra serin havayı çekip evapta ki likit gazı yeterince buharlaştıramayacak, kompresöre likit gelmeye başlayacak. Kontrol kartı ya kompresör devrini düşürecek yada likit basmaya devam edecek. Buna benzer ihtimaller sıralanabilir. Sonuç olarak klimalar donanım özellikleri gereği evap sıcaklığını 5 derecenin altına düşürmemeli. Ya cihazları üfleme kanalını önüne dizeceksiniz yada su soğutma.

Ups odası vb çalışan cihazların ortam iklimlendirmesi arkaşlar varsa tecrübeleri mutlaka vardır.

Ortam konforu için güzel çözüm fakat cihazların hararetini almak için pek te fazla fazdası olacağını sanmam. Bir miktar daha serinletir. Zira klimanın üflediği havanın %25i kadarı ancak cihazlara etki ediyordur.

Bir süre sonra serin havayı çekip evapta ki likit gazı yeterince buharlaştıramayacak, kompresöre likit gelmeye başlayacak. Kontrol kartı ya kompresör devrini düşürecek yada likit basmaya devam edecek. Buna benzer ihtimaller sıralanabilir. Sonuç olarak klimalar donanım özellikleri gereği evap sıcaklığını 5 derecenin altına düşürmemeli. Ya cihazları üfleme kanalını önüne dizeceksiniz yada su soğutma.

Ups odası vb çalışan cihazların ortam iklimlendirmesi arkaşlar varsa tecrübeleri mutlaka vardır.
Sensör sıcak olduğu sürece cihaz tam performans çalışır. 18 e ayarlı cihazın kendini kıstığını görmedim ben. Hele sensor ek yapıp dışarıya koyarsa istediği şeyi elde etmiş olur. Sonuç olarak büyük ihtimalle sistem odasını soğutmak istiyo4 arkadaş. Sistem odasına ınverter olmaz zaten. On off koyarsın. Yada arti 4 cihaz koyarsın olur biter. Baştan yapılan hatayi düzeltmek için uğraşıyorlar.

Sensör sıcak olduğu sürece cihaz tam performans çalışır. 18 e ayarlı cihazın kendini kıstığını görmedim ben. Hele sensor ek yapıp dışarıya koyarsa istediği şeyi elde etmiş olur. Sonuç olarak büyük ihtimalle sistem odasını soğutmak istiyo4 arkadaş. Sistem odasına ınverter olmaz zaten. On off koyarsın. Yada arti 4 cihaz koyarsın olur biter. Baştan yapılan hatayi düzeltmek için uğraşıyorlar.
Sistem odasını da cihazları soğutmak için soğutmak istiyor değil mi? Oda 15 metrekare sistem 1 bilemedin 2 metrekare (hacimsel değerlendirmeye gerek yok). Duvarlarda ısınan hava cihazlarında etkisiyle ortam sıcaklığını yükseltiyor. Odanın tüm yüzeyinden oluşan gereksiz ısı yükünü de değerlendirelim.

Sayın Ar-kur-tek ve Sayın zeybek sundukları çözüm önerilerine şimdi dikkat ettim de belkide en basit ve masrafsız cözüm olabilir.

İzolasyonu iyi yapılmış, dar bir alan oluşturulup denemek en mantıklısı gibime geliyor. Mantolama ürünleri kullanılarak yapılabilir. Klimanın üflediği soğuk hava direk cihazların havayı emdiği yönden üflenmesi sağlanabilir.

cihazin ufleme sicakligi 11 dereceyse cihazdan daha fazla ne beklenebilir cihaz inverter cihaz ve surekli sensorler üzerinden haberleserek kompresor frekansini yükseltiyor veya dusuruyor bununda sebebi sistem parcalarini koruyup cihaza bir zarar gelmesini engellemek. Birisi demis sensor kablosunu ek yap uzat sıcak yere koy tam performans çalışsın alakasi yok icerisi zaten cihazin 11 derece uflemesine ragmen 30 derece altina dusmuyorsa burdaki sorun odanin sogutulamamasi cihaz zaten yapmasi gerekeni yapiyor ki 11 derece ufluyor emin olunki 11 derece altinda calisan bir cihaz evaporator bölgesinde gazi buharlastiramayip kompresore likit gitmesi sonucu kompresor yiyebilir kaldi ki inverter cihaz boru sensoru yuzunden buna izin vermeyip kompresor frekansini dusurecektir. İnverter cihazlarda ic unite fan hizina gore kompresorun frekans alcaltip yukseltmesinin sebebide budur yuksek fan dusuk set degerinde frekans yukselir dusuk fan düşük set degerinde kompresor maksimum frekansta calismaz bununda sebebi ic unite boru sensorudur. Kompresorun likit gaz cekmesini engeller. Diyelim ki boru sensorunu uzattik baska yere bagladik veya yuksek omajli bir sensor ile degistirdik buda donus borusunun gunes görmeyen ve dis ortam isisinin 30 derece sicakligin altindaki durumlarda buzlanmasina ve yine kompresorun likit gaz cekip termik acmasina veya kompresore zarar verecektir.

ARKADASİN BURADA YAPMASİ GEREKEN 24.000BTU CİHAZ YERİNE DAHA YUKSEK KAPASİTELİ BİR CİHAZ BAGLAYİP SORUNU SAGLİKLİ BİR SEKİLDE COZMESİ OLACAKTİR.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri