Vestel klima soğutma sorunu

4 yollu vana kompresör ile ilişkili değil diye biliyorum. Motordan kasıti kompresör ise tabi. 4 yollu, üzerindeki bobinin enerjilenmesi ile sıcağa geçer. Enerji yok iken soğuktadir. Siz sıcağa almaya çalışmadı iseniz bu aralar öyle arada kalma durumu olacağını sanmıyorum. Üzerinde ki bobini değiştirseymis çekmiyor ise. Bilmiyorum. Kısın kullanmıyor iseniz 4 yolluyu iptal etsin araya parça kaynatsin o zaman. Yada çok samimi iseniz gazı komple atıp gramajinda gaz vermesini isteyin. Parası neyse veririm deyin. 200 300 lira bi masraf tutar tahmini. Sonra yine düzelmez ise baska yerde ararsinjz arizayi

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
4 yollu vana kompresör ile ilişkili değil diye biliyorum. Motordan kasıti kompresör ise tabi. 4 yollu, üzerindeki bobinin enerjilenmesi ile sıcağa geçer. Enerji yok iken soğuktadir. Siz sıcağa almaya çalışmadı iseniz bu aralar öyle arada kalma durumu olacağını sanmıyorum. Üzerinde ki bobini değiştirseymis çekmiyor ise. Bilmiyorum. Kısın kullanmıyor iseniz 4 yolluyu iptal etsin araya parça kaynatsin o zaman. Yada çok samimi iseniz gazı komple atıp gramajinda gaz vermesini isteyin. Parası neyse veririm deyin. 200 300 lira bi masraf tutar tahmini. Sonra yine düzelmez ise baska yerde ararsinjz arizayi
motordan kasıt kompresör bağlantı terminalinden roleye enerji verdi role sağlam role çıt çıt diye çekiyor bana kompresör basıncının 4 yollu vanayı soğuğa geçirmeye gücünün yetmediğini söyledi soğuk ile sıcak arasında kaldığını ve tam kapasite soğutamadığını söyledi basıncı yükselt dedim olmaz dedi 4 yollu vanayı değişelim dedim kompresör yine gücü yetmez ise boşuna masraf etmiş olursun dedi şansımızı deneyelim dedim çok gider gelirim dedi artık yampakmı istemiyor yoksa işin bu kısmından mı anlamıyor arkadaşıyım para alamayacağından mı işi yokuşa sürüyor anlamadım ben başka klimacıya da göstereyim bakalım o ne diyecek

not ;klimayı kışın kullanmıyorum

Bencede bi gösterin. 4 yollu vanaya bir kac kere. Tornavida ile tıklatın sizde fırsat olursa. Bakalım faydası olacak mi. Birde 4 yollu bobini dışarıdan enerjilendirin. İki tane mavi kablo olur. Faz nort verin. Klimayı çalıştırin. Klima sıcak üfleyecek mi bi bakin. Daha sonra enerjiyi. Kesip normal çalıştırin

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,833
Son üye
Mami545480

Yeni konular

Geri