vestel klima arızası (basit)

dış ünite etrafı ferah ve açık sıkıntı yok klima 18 btu 30-40 m2 civarında salonda dış ünite damda güneş altında soğutma fanı dönüyo ve sıcak hava yı dışarı atıyor ama çok sıcak hortumla petekleri yıkadım su tuttum fan soğuk üflemeye başladı rahatladı 3 saat sonra tekrar çıktım yine sıcak havayı emiyo tekarar hortum yanında petekleri yıkadım soğudu dış ünite üzerine kartondan gölgelik yaptım klimayı korkumuzdan stop etmedik dünden beri şuana kadar çok güzel çalışıyo ama kapatmaya korkuyoruz tek tuhafina giden şey dış ünite fanı biraz yavaş gibi dönüyor

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
çözümü kendin söylüyorsun işte dış ünite damda :) kaç metre iç ile dış arası 5 metre üzerinde dış üniteyi yukarı montaj yapmak sakıncalıdır !

mesafe yakın iç ve dış üst üste 3 bilemdin 5 mt

Emiş basıncını olçebilirmisiniz? Cihaz R22 gazlamı çalışıyor.

basınç ölçemem cihaz ve tecrübem yok bugün sıkıntı olmadı tek fark stop etmedim dinlendirmedim üstüne gölgelik yaptım 2 defa dış ünite peteklerini su ile yıkadım

Öncelikle Meraba kolay gelsin üzerine gölgelik koy ve cihaz doğrudan güneş almasın motor dinlenmediği için termik açıyo yani 18 derece de değil de 23 te çalıştır bakalım Cevabını bekliyorum

dış ünite üzerine gölgelik yaptım sorun düzeldi gibi ara sırada hortmum var yanında petekleri yıkıyıp soğutuyom sabah 7 den akşam 7 ye kadar güneş görüyor

Tamam sorun giderildiyse iyi akşamları daha iyi çalışır klima

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri