Klima soğuk üflüyor ama odayı soğutmuyor neden?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Siber01

Üye
Arkadaşlar kolay gelsin. Klimam odam için bira küçük aslında 12 lik altus klima ama memnundum gayet iyi şekilde soğutuyordu uzunda sürse biraz. Neyse dün düşük voltaj sebebiyle arıza verdi klima ve dışarıdaki havayı uflemeye başladı daha sonra dış üniteye baktığımda borularda hiçbir şekilde terleme vs olmadığını motorun da devreye girmediğini farkettim sadece fan dönüyordu ve belli aralıklarla dinnnnnn tık sesi duyuluyordu. Klima garantisi yok ve servisi de aradığımda 1 ay sonra geleceğini söylüyor sıraya girmiş herkes yani. Bir tanıdığım usta vardı aradim daha önce de bakmıştı başka bir arıza verdiğinde. Voltajda dengesizlik olduğundan olmuş dedi kapasitör patlamış dedi ve bugün geldi kapasitör değişti 80 TL aldı. Daha sonra motor devreye girdi herşey düzeldi. Usta gitti çalışıyor şuan amma velakin eski performansi yok klima odayı soğutmuyor eskisi gibi acaba durduğu için gaz yogunlasmasindan falanmi.dedim en yüksek turbo seviyesinde 2 saat çalıştı ama odayı soğutamiyor tam.anlamiyla eskisi gibi bu neden olur sizce filtreleri temizledim dış üniteye baktım karlanma varmı diye gaz mi bitti diye sorun yok terleme var birşey anlayamadım ben Elektrik teknisyeniyim ama fazla anlamıyorum bu klima işlerinden ustalar sorun sizce ne olabilir soğuk üflüyor ama odayı soğutamiyor bir türlü anlayamadım bütün pencere kapı heryeri.kontrol ettim hava alan yer varmı vs diye yok. Soğutamamasi imkansız nerdeyse ama soğutmuyor. Siz değerli ustalarıma soruyorum cevaplarsaniz memnun olurum

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ne kadar çok usta varmış maşallah

MERHABA SİBER01 ÖNCELİKLE KLİMANIN EN CAFCAFLI DÖNEMİNDEYİZ SORU SORUP AYNI GÜN CEVAP BEKLEMEK BİRAZ YANLIŞ KLİMA USTALARIMIZ AŞIRI DERECEDE YOĞUN BEN EVE GECE 12 DEN AŞAĞI GİREMİYORUM MESELA... SORUNUZA GELİNCE KAPASİTÖR DEĞİŞTİRİLDİĞİNDE CİHAZDA HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMAZ ESKİ VERİMLİLİĞİYLE ÇALIŞIR ;AMA UYGUN KAPASİTÖR TAKILMAMIŞSA O AYRI TABİKİ... ÖNCELİKLE ŞUNU YAPALIM KLİMANIZIN DIŞ ÜNİTESİNE ULAŞABİLİYORSANIZ ÜST SACI SÖKECEKSİNİZ. DEĞİŞEN KAPASİTÖRÜN YAZILARININ OLDUĞU YERE BAKACAKSINIZ KAÇ MF TAKILMIŞ? DAHA SONRA BURADAN KLİMANIZIN KAÇ BTU OLDUĞUNU VE TAKILAN KAPASİTÖRÜN KAÇ MF OLDUĞUNU SÖYLEYECEKSİNİZ ONA GÖRE SİZE ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ. İYİ GÜNLER...

Evet çok usta var birader burada. Hepsi Sırada bekliyor siber01 klimasını sorsunda cevaplayalım diye
Ben şahsen her sorunun cevabını almışsındır şu ana kadar olmasını bilmek de lazım selamlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
MERHABA SİBER01 ÖNCELİKLE KLİMANIN EN CAFCAFLI DÖNEMİNDEYİZ SORU SORUP AYNI GÜN CEVAP BEKLEMEK BİRAZ YANLIŞ KLİMA USTALARIMIZ AŞIRI DERECEDE YOĞUN BEN EVE GECE 12 DEN AŞAĞI GİREMİYORUM MESELA... SORUNUZA GELİNCE KAPASİTÖR DEĞİŞTİRİLDİĞİNDE CİHAZDA HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMAZ ESKİ VERİMLİLİĞİYLE ÇALIŞIR ;AMA UYGUN KAPASİTÖR TAKILMAMIŞSA O AYRI TABİKİ... ÖNCELİKLE ŞUNU YAPALIM KLİMANIZIN DIŞ ÜNİTESİNE ULAŞABİLİYORSANIZ ÜST SACI SÖKECEKSİNİZ. DEĞİŞEN KAPASİTÖRÜN YAZILARININ OLDUĞU YERE BAKACAKSINIZ KAÇ MF TAKILMIŞ? DAHA SONRA BURADAN KLİMANIZIN KAÇ BTU OLDUĞUNU VE TAKILAN KAPASİTÖRÜN KAÇ MF OLDUĞUNU SÖYLEYECEKSİNİZ ONA GÖRE SİZE ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ. İYİ GÜNLER...

Eleştirin ve cevabın için sağol. eyvallah

Moderatör tarafında düzenlendi:
Lutfen uslubumuza dikkat edelim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri