Klima kilcal borulari

ELNUR

Paylaşımcı üye
Herkese selamlar.
Ustalar Bu kilcal borular arasinda fark varmidir.Yani 1200btu,9000btu,24000btu veya beko ,arcelik ,samsung ,vestel .Yoksa hepsi aynimi bir-birine takmak olarmi?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Cok tewekkurler.Ben 18000 lik klimada hangisini kullana bilirim.?Veya Diyelim 2mm lik kilcal boru isletmek lazim oldugu yerde 4mm veya aksine kullansam ne gibi sorunlarla karsilasa bilirim?

2mm , 2.5mm , 3mm , 4mm diye değişiyor...

Son düzenleme:
kullanılan kılcalın çapı ve boyu basınç düşüşünü ayarlar. Dolayısıyla cihaz kapasitesi emiş basıncı ve süperheat değerlerini etkiler.. Kullanılan kılcal ne ise onu kullanmak en mantıklısı.. Yoksa emme basıncı dolayısıyla emiş süperheat değişecektir. buda kompresör emiş sıcaklığı yada likit gelmesine neden olur.

süperheat düşer likit gelirse yağ kaldırır sisteme kalkan yağ ısıl iletimi zayıflatır. kapasite düşüşüne neden olur. yağsız çalışan kompresör yatak aşınması sıkışma dolayısıyla yanmalara neden olur..

süperheat yükselirse.. Emişe gelen gaz ısınırsa kompresör kendini soğutamaz sargı sıcaklıkları yükselir bu sürekli devam ederse sıcaklık yükselmesi sargı kavrulması dolayısıyla motor yanmasına neden olur..

Cok tewekkurler.Ben 18000 lik klimada hangisini kullana bilirim.?Veya Diyelim 2mm lik kilcal boru isletmek lazim oldugu yerde 4mm veya aksine kullansam ne gibi sorunlarla karsilasa bilirim?

merhabalar... sorunları arkadasımız anlatmıs.. 2.5mm veya 3.0mm tercih ediniz...

Abim selamlar .Bir kilcal boru buldum.amma yenisi digerinden cok uzun bu ariza yapa bilirmi.Deyise bilirmiyim.yoksa Uzun olursa isitma yapmaya bilirmi veya... Diametri aynidir

Abim selamlar .Bir kilcal boru buldum.amma yenisi digerinden cok uzun bu ariza yapa bilirmi.Deyise bilirmiyim.yoksa Uzun olursa isitma yapmaya bilirmi veya... Diametri aynidir

merhabalar.. kısaltma imkanınız varsa kısaltınız... ama kısaltmasanız da sorun olmaz... kullanabilirsiniz..

saygılar..

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,280
Son üye
sıdıç45

Yeni konular

Geri